Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa podkreślała na konferencji prasowej, że Moskwa jest oburzona demontażem sowieckich pomników.

Przedstawicielka rosyjskiego resortu dyplomacji stwierdziła podczas czwartkowej konferencji prasowej, że Polska prowadzi „wojnę z monumentami”. Zacharowa zaznaczyła, że demontaż pomników Armii Czerwonej wpływa destrukcyjnie na stan relacji Warszawa-Moskwa i może utrudniać ich poprawę.

Nadal uważamy taką politykę za zgubną dla dwustronnych kontaktów i jeśli w Warszawie zamierzają kiedyś zmienić swój destrukcyjny kurs przyjęty wobec Rosji, to powinni pamiętać, że na ruinach naszych pomników będzie to dość problematyczne – powiedziała Maria Zacharowa.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja: polska ustawa o zakazie propagowania komunizmu to „bluźnierstwo”

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ dodała, że mówiąc o „naszych pomnikach” odnosi się do wspólnej historii polskich i radzieckich żołnierzy walczących z nazistowskimi Niemcami podczas drugiej wojny światowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W swoim wystąpieniu, podobnie jak w poprzednich komunikatach rosyjskich władz dotyczących demontażu sowieckich pomników, Zacharowa nie odniosła się do agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku, a także narzucenia systemu komunistycznego oraz sowieckich zbrodni wobec Polaków.

Kresy.pl / onet.pl / tass.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz