Państwowa korporacja Rostec poinformowała, że konsoliduje zarządzanie głównymi zakładami lotniczymi w Rosji.

Zgodnie z informacją jaką podała w czwartek agencja Interfax Rostec zapowiedział właśnie stworzenie Centrum Korporacyjnego Konstrukcji Lotniczych. Centrum ma przejąć bezpośrednie zarządzanie biurami konstrukcyjnymi MiG  i Suchoj oraz firmami Iliuszyn, Tupolew, Irkut. Podmioty te mają dla Rosjan strategiczne znaczenie bowiem konstruują sprzęt kluczowy dla rosyjskich sił zbrojnych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Formujemy w Moskwie jedną zarządzającą organizację i jedno centrum o kompetencjach konstruktorskich” – poinformował dyrektor generalny Rostechu Siergiej Czemiezow. „Uwzględniając wagę zadania zadecydowałem wziąć kwestię reform korporacyjnych pod osobistą kontrolę i stanąć na czele Rady Dyrektorów” – zadeklarował Czemiezow.

Czemiezow jest osobą powiązaną od lat z Władimirem Putinem, nadal uważaną za bliskiego współpracownika prezydenta Rosji. Do tej pory za koordynację zakładów lotniczych w ramach Zjednoczonej Korporacji Lotniczej odpowiadał były minister obrony Anatolij Serdiukow.

Czemiezow zapewnił, że „optymalizacja” zarządzania państwowym sektorem lotniczym nie odbije się na „kadrach inżynieryjno-konstruktorskich”. Szkoły i biura konstrukcyjne mają zachować autonomię nauki i badań.

Restrukturyzacja ma być prowadzona etapami i trwać kilka lat.

Czytaj: Białoruś, Rosja i Ukraina eksportują coraz mniej broni

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz