Rosyjska firma United Aircraft Corporation poinformowała we wtorek, że wysłała dwa samoloty transportowe Be-200ES do Turcji na misje przeciwpożarowe – przekazał Middle East Monitor.

Jak poinformował we wtorek Middle East Monitor, Rosjanie wysłali do Turcji dwa samoloty Be-200ES, aby pomogły Turkom w walce z rozprzestrzeniającymi się w kraju pożarami.

„Dwa rosyjskie samoloty amfibijne Be-200ES przybyły do ​​Turcji i 16 czerwca rozpoczęły prace nad zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pożarów lasów w Republice Tureckiej. Zawarcie umowy serwisowej i wysyłka samolotu zostały zorganizowane przez United Aircraft Corporation  z pomocą rosyjskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu, rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Kryzysowych oraz aktywnego wsparcia przedstawicieli Rostec w Ankarze” – poinformował UAC w oświadczeniu.

Zobacz też: Tureckie lotnictwo rozpoczęło bombardowanie baz kurdyjskich rebeliantów na północy Iraku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według oświadczenia samoloty ma ją za zadanie pomóc władzom tureckim w monitorowaniu sytuacji w Antalji, Izmirze i Bodrum. W oświadczeniu dodano, że tureckie Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa wcześniej wysłało do Rosji prośbę o pomoc w zwalczaniu pożarów lasów przed nadchodzącym sezonem.

Dyrektor UAC, Yury Slyusar przekazał, że rosyjskie samoloty „mają unikalne cechy i wysoką wydajność oraz udowodniły swoją skuteczność podczas misji przeciwpożarowych i operacji ratowniczych w Europie i Azji Południowo-Wschodniej”.

Zobacz też: Turcja chce założyć w Libii dwie bazy wojskowe

Z ujawnionych w poniedziałek informacji niemieckiej agencji prasowej „DPA” wynika, że Turcja blokuje w NATO wdrażanie nowych planów obrony dla Europy Wschodniej – podaje portal „Teller Report”. W zamian za poparcie planów, Turcja domaga się większego wsparcia jej interesów przez kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zdaniem niemieckiej agencji Turcja domaga się głównie uznania przez NATO kurdyjskich ugrupowań PYD i YPG za organizacje terrorystyczne. Na taki krok nie zgadzają się niektórzy członkowie NATO.

Zobacz też: Kolejny lot rosyjskich bombowców strategicznych w pobliżu granic USA

Kresy.pl/MEM

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz