Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził w sobotę, że odpowiedzią na sankcje nałożone przez USA na Rosjan, mogłyby być indywidualne restrykcje wobec Amerykanów.

Miedwiediew w wywiadzie dla telewizji Rossija 1 powiedział: W projekcie ustawy, dotyczącym działań w odpowiedzi na sankcje obowiązkowo należy trzymać się zasady, że na polecenie prezydenta on sam, czy też rząd, ma prawo do wprowadzania indywidualnych sankcji wobec każdej osoby prawnej lub fizycznej, która jest rezydentem Stanów Zjednoczonych.

Rosyjski premier opowiedział się również za wprowadzenie w Rosji odpowiedzialności prawnej za przestrzeganie sankcji nałożonych przez USA. Miedwiediew ocenił, że amerykańskie sankcje mają na celu zniszczenie ustroju społeczno-politycznego Rosji i zaszkodzenie gospodarce i społeczeństwu kraju. Jeśli tak, to respektowanie tych sankcji powinno stanowić dla obywateli naszego kraju naruszenie prawa – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja przygotowuje zestaw kontrsankcji przeciw USA i UE

Rosyjskie media podały kilka dni temu informację o przygotowywanym w Dumie Państwowej, izbie niższej parlamentu Rosji, projekcie ustawy wprowadzającym odpowiedzialność karną dla osób fizycznych i grzywny dla firm za przestrzeganie na terytorium Rosji sankcji nałożonych przez USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prace nad projektem ustawy, nazywanej przez media „projektem o antysankcjach”, rozpoczną się w rosyjskim parlamencie 15 maja.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz