Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził w sobotę, że odpowiedzią na sankcje nałożone przez USA na Rosjan, mogłyby być indywidualne restrykcje wobec Amerykanów.

Miedwiediew w wywiadzie dla telewizji Rossija 1 powiedział: W projekcie ustawy, dotyczącym działań w odpowiedzi na sankcje obowiązkowo należy trzymać się zasady, że na polecenie prezydenta on sam, czy też rząd, ma prawo do wprowadzania indywidualnych sankcji wobec każdej osoby prawnej lub fizycznej, która jest rezydentem Stanów Zjednoczonych.

Rosyjski premier opowiedział się również za wprowadzenie w Rosji odpowiedzialności prawnej za przestrzeganie sankcji nałożonych przez USA. Miedwiediew ocenił, że amerykańskie sankcje mają na celu zniszczenie ustroju społeczno-politycznego Rosji i zaszkodzenie gospodarce i społeczeństwu kraju. Jeśli tak, to respektowanie tych sankcji powinno stanowić dla obywateli naszego kraju naruszenie prawa – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja przygotowuje zestaw kontrsankcji przeciw USA i UE

Rosyjskie media podały kilka dni temu informację o przygotowywanym w Dumie Państwowej, izbie niższej parlamentu Rosji, projekcie ustawy wprowadzającym odpowiedzialność karną dla osób fizycznych i grzywny dla firm za przestrzeganie na terytorium Rosji sankcji nałożonych przez USA.

Prace nad projektem ustawy, nazywanej przez media “projektem o antysankcjach”, rozpoczną się w rosyjskim parlamencie 15 maja.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply