Rosyjski myśliwiec Su-27 śledził w czwartek dwa amerykańskie samoloty zwiadowcze po tym, jak zbliżyły się do rosyjskiej granicy nad Morzem Czarnym, poinformowała Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, rosyjskie ministerstwo obrony zawiadomiło, że myśliwiec Su-27 śledził w czwartek dwa amerykańskie samoloty zwiadowcze po tym, jak zbliżyły się do rosyjskiej granicy nad Morzem Czarnym.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Rosyjski myśliwiec miał zbliżyć się do amerykańskiego samolotu rozpoznania strategicznego RC-135 i samolotu patrolowego P-8A Posejdon. „Amerykańskim samolotom rozpoznawczym nie pozwolono przekroczyć granicy państwowej Federacji Rosyjskiej” – podało ministerstwo w oświadczeniu.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, do podobnego incydentu doszło we wtorek, ministerstwo obrony Finlandii wydało oświadczenie, w którym pisze o podejrzeniu, że dwa rosyjskie myśliwce Su-27 rzekomo naruszyły przestrzeń powietrzną kraju w rejonie Helsinek nad Zatoką Fińską.

Jak poinformowała później agencja prasowa Tass, według rosyjskiego ministerstwa obrony, cztery rosyjskie myśliwce Su-27 wykonały zaplanowany lot z Karelii w północno-zachodniej części kraju do najbardziej wysuniętego na zachód Obwodu Kaliningradzkiego, ale nie naruszyły przestrzeni powietrznej innych państw. „To wciąż tylko podejrzenie, które straż graniczna bada bardziej szczegółowo” – powiedziała dyrektor ds. komunikacji ministerstwa Niina Hyrsky. Rosyjskie samoloty miały wlecieć w fińską przestrzeń powietrzną na około dwie minuty i przelecieć około 500 metrów po fińskiej stronie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Również w minionym tygodniu rosyjskie ministerstwo obrony informowało o śledzeniu samolotów rozpoznawczych należących do USA i Niemiec. Siły szybkiego reagowania obrony powietrznej rosyjskiej floty czarnomorskiej i bałtyckiej śledziły amerykańskie i niemieckie samoloty rozpoznawcze nad Morzem Czarnym i Bałtyckim, poinformowało w środę Centrum Kontroli Obrony Narodowej.

Сопровождение разведывательного самолета ВМС США над Черным морем

22 июля 2020 года радиолокационными средствами разведки дежурных сил по ПВО сил Черноморского и Балтийского флотов были вскрыты действия разведывательных самолетов Р-8А «Посейдон» и U-2S военно-морских сил США над акваторией Черного моря, а также разведывательного самолета Р-3С «Орион» военно-воздушных сил Германии над акваторией Балтийского моря.Силами дежурных по противовоздушной обороне сил Черноморского и Балтийского флотов осуществлено их сопровождение.Нарушения Государственной границы Российской Федерации не допущено.

Publiée par Минобороны России sur Mercredi 22 juillet 2020

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz