„Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia” – oświadczył podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Adam Niedzielski poinformował podczas środowej konferencji prasowej o przedłużeniu obostrzeń, które w związku z pandemią koronawirusa obowiązują na terenie całego kraju. „Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie” – podkreślił minister.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że od 27 marca bieżącego roku na terenie całej Polski obowiązują obostrzenia epidemiczne.

Zamknięte zostały wszystkie galerie i domy towarowe. Otwarte w nich mogą być jedynie sklepy spożywcze i apteki. Zamknięte są również sklepy meblowe i z materiałami budowlanymi o powierzchni większej niż 2 tys. metrów kwadratowych.

Zamknięto także wszystkie żłobki i przedszkola. Dzieci mogą do nich oddawać jedynie rodzice pracujący w służbie zdrowia oraz w służbach porządkowych takich jak policja, straż pożarna, a także żołnierze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zamknięte zostały również wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne.

W sklepach o powierzchni do 100 m kw. może przebywać jedna osoba na 15 m kw. W większych sklepach – jedna osoba na 20 m kw.

Utrzymany został obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowywania odstępu 1,5 m od innych ludzi w miejscach publicznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę resort zdrowia poinformował o 14 910 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób.

Zobacz także: Niemcy: Minister zdrowia zapowiada zniesienie części restrykcji względem zaszczepionych osób

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz