“W najbliższych dniach Rosjanie podejmą próbę zdobycia Kijowa” – ukraiński urzędnik

Rosyjska armia w najbliższych dniach podejmie próbę zdobycia Kijowa – uważa doradca szefa ukraińskiego MSW Wadym Denysenko.

Jak podaje Ukraińska Prawda, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko powiedział w niedzielę, że Rosjanie ściągnęli w pobliże Kijowa duże siły wojskowe i w najbliższych dniach Władimir Putin prawdopodobnie da rozkaz szturmu ukraińskiej stolicy.

“Dość duża liczba rosyjskiego sprzętu i rosyjskich wojsk została skoncentrowana na podejściach do Kijowa. Rozumiemy, że bitwa o Kijów to kluczowa bitwa w nadchodzących dniach” – powiedział Denysenko.

W czwartek 24 lutego armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów, gdzie trwają walki, podobnie jak w Charkowie, drugim co do wielkości mieście kraju oraz Mariupolu.

Jak pisaliśmy, Radio Wolna Europa poinformowało w niedzielę, że wojska rosyjskie otworzyły ogień do ludności cywilnej podczas próby ewakuacji z miasta Irpień.

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze poinformował w środę o wszczęciu śledztwa w sprawie zbrodni wojennych, które mogły zostać popełnione na Ukrainie podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej i wcześniej.

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply