W Donbasie zginęło 4 ukraińskich żołnierzy

Wskutek ostrzału ze strony separatystów we wtorek w Donbasie zginęło czterech żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych. – twierdzą ukraińskie władze.

Jak podaje agencja UNIAN, o stratach poinformował we wtorek na briefingu rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Dmytro Huculak. „Od początku bieżącej doby, dzisiaj, 6. sierpnia rosyjsko-okupacyjne wojska dokonały dwóch prowokacyjnych ostrzałów naszych pozycji” – mówił Huculak.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W pierwszym przypadku separatyści mieli ostrzelać ukraińskie pozycje w pobliżu wsi Bohdaniwka w obwodzie donieckim. Według strony ukraińskiej atakujący użyli wozów bojowych piechoty, granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. Atak zaczął się około godziny 00:45 i trwał prawie godzinę.

Drugi ostrzał pozycji ukraińskich, tym razem z ręcznych granatników przeciwpancernych, miał miejsce w pobliżu Pawłopola o godzinie 10:20.

Jak podał Dmytro Huculak, w rezultacie ostrzałów życie straciło czterech ukraińskich wojskowych, których w ukraińskim komunikacie nazwano „bohaterami”.

Straty skomentował już nominowany przez prezydenta Zełenskiego sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Danyluk. Według niego ostrzał jest ciężkim naruszeniem porozumienia o zawieszeniu broni. Urzędnik stwierdził, że atak „nie zostanie niezauważony”. Danyluk ujawnił, że zabici służyli w 36. brygadzie piechoty morskiej.

Dzień wcześniej separatyści zarzucili ukraińskiej armii złamanie zawieszenia broni. Według ich komunikatu w poniedziałek Ukraińcy mieli ostrzelać z karabinów maszynowych dużego kalibru szkołę w Gorłowce. Separatyści twierdzą, że takie ostrzały zdarzają się praktycznie codziennie, wbrew zapewnieniom o chęci zakończenia wojny w Donbasie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Donbas: atak na ukraiński ambulans wojskowy. Zginęły 2 osoby [+FOTO]

Kresy.pl / Unian / dnr-news.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz