W Donbasie zginęło 4 ukraińskich żołnierzy

Wskutek ostrzału ze strony separatystów we wtorek w Donbasie zginęło czterech żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych. – twierdzą ukraińskie władze.

Jak podaje agencja UNIAN, o stratach poinformował we wtorek na briefingu rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Dmytro Huculak. „Od początku bieżącej doby, dzisiaj, 6. sierpnia rosyjsko-okupacyjne wojska dokonały dwóch prowokacyjnych ostrzałów naszych pozycji” – mówił Huculak.

W pierwszym przypadku separatyści mieli ostrzelać ukraińskie pozycje w pobliżu wsi Bohdaniwka w obwodzie donieckim. Według strony ukraińskiej atakujący użyli wozów bojowych piechoty, granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. Atak zaczął się około godziny 00:45 i trwał prawie godzinę.

Drugi ostrzał pozycji ukraińskich, tym razem z ręcznych granatników przeciwpancernych, miał miejsce w pobliżu Pawłopola o godzinie 10:20.

Jak podał Dmytro Huculak, w rezultacie ostrzałów życie straciło czterech ukraińskich wojskowych, których w ukraińskim komunikacie nazwano „bohaterami”.

Straty skomentował już nominowany przez prezydenta Zełenskiego sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Danyluk. Według niego ostrzał jest ciężkim naruszeniem porozumienia o zawieszeniu broni. Urzędnik stwierdził, że atak „nie zostanie niezauważony”. Danyluk ujawnił, że zabici służyli w 36. brygadzie piechoty morskiej.

Dzień wcześniej separatyści zarzucili ukraińskiej armii złamanie zawieszenia broni. Według ich komunikatu w poniedziałek Ukraińcy mieli ostrzelać z karabinów maszynowych dużego kalibru szkołę w Gorłowce. Separatyści twierdzą, że takie ostrzały zdarzają się praktycznie codziennie, wbrew zapewnieniom o chęci zakończenia wojny w Donbasie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Donbas: atak na ukraiński ambulans wojskowy. Zginęły 2 osoby [+FOTO]

Kresy.pl / Unian / dnr-news.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz