W Chersoniu zginął polityk kolaborujący z Rosjanami [+VIDEO/+FOTO]

W okupowanym przez Rosjan Chersoniu w wyniku wybuchu samochodu zginął członek kolaboracyjnych władz obwodu chersońskiego Dmitrij Sawłuczenko.

Nieoficjalne doniesienia o śmierci Sawłuczenki pojawiły się w piątek rano na telegramowych kanałach rosyjskich mediów, m.in. TASS, RIA Nowosti i RT. Później potwierdziła je prorosyjska administracja obwodu chersońskiego. Dmitrij Sawłuczenko był w niej szefem wydziału ds. rodziny, młodzieży i sportu.

Według tych doniesień polityk zginął w wyniku wybuchu samochodu nad ranem 24 czerwca. Do eksplozji doszło w jednej z dzielnic Chersonia.

Doradca szefa ukraińskiej administracji wojskowej obwodu chersońskiego Serhij Chłań powiedział stacji telewizyjnej Suspilne, że ​​zabójstwo Sawłuczenki było dziełem „partyzantów” kierowanych przez siły zbrojne Ukrainy. „Teraz ten ruch partyzancki będzie tylko rósł” – zapowiedział Chłań. Ukraiński oficjel dodał, że w wyniku zamachu na Sawłuczenkę nikt inny nie ucierpiał.

Ukraińskie media przypisują zabitemu mężczyźnie długoletnią „antyukraińską” działalność w Chersoniu. Miał on być członkiem partii uznawanych za prorosyjskie (pojawiają się nazwy takich ugrupowań jak Platforma Opozycyjna-Za Życiem oraz Partia Szarija; obie zostały ostatnio na Ukrainie zdelegalizowane) oraz aktywistą organizacji młodzieżowej Nowa Ruś.

Nie jest to pierwszy przypadek wysadzenia w powietrze samochodu prorosyjskiego działacza w Chersoniu. Wcześniej w czerwcu nieznani sprawcy wysadzili samochód osobowy szefa chersońskiego oddziału służby więziennej Jewgienija Sobolewa. Urzędnik trafił do szpitala.

Kresy.pl / dw.com / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz