W okupowanym przez Rosjan Berdiańsku doszło we wtorek do eksplozji w samochodzie szefa miejscowej administracji, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W wybuchu w centrum Berdiańska, w pobliżu siedziby okupacyjnych władz miasta, poinformowały jako pierwsze w sieci lokalne kanały informacyjne i kanały separatystów. Informowano też o odgłosach przypominających strzelaninę. Później członek tymczasowej prorosyjskiej administracji obwodu zaporoskiego i szef ruchu „My razem z Rosją” Władimir Rogow powiedział na antenie rosyjskiego kanału „Sołowjow Live”, że wysadzono w powietrze samochód należący do +komendanta+ Berdiańska Artioma Bardina, który stał obok budynku administracji.

Jedynym poszkodowanym w wybuchu okazał się Bardin, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. Później Rogow wyjaśnił, że do strzelaniny nie doszło – odgłosy, które ją przypominały, były odgłosami amunicji wybuchającej w płonącym samochodzie.

W rezultacie wybuchu uszkodzone zostały trzy inne samochody, w których jednak nikogo nie było.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia w Berdiańsku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego na wysokości około 3 metrów na drzewie zginął Aleksandr Kolesnikow, wiceszef policji drogowej w mieście. W Chersoniu w zamachu zginął Aleksiej Kowalow, ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosjan.

Wcześniej, 24 sierpnia, w okupowanej wsi Mychajliwka w obwodzie zaporoskim zginął w wyniku zamachu bombowego szef miejscowej administracji Iwan Suszko. 23 sierpnia okazało się, że w okupowanej przez Rosjan części obwodu chersońskiego doszło do zamachu bombowego na członka okupacyjnych władz obwodu Igora Telegina. Urzędnik przeżył ten zamach.

Kresy.pl / tass.ru / unian.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz