Ukraińska armia ponownie chwali polskie „Kraby” [+WIDEO]

Ukraiński Sztab Generalny opublikował kolejne nagranie, w którym pochwalił zalety polskich armatohaubic „Krab”.

W nagraniu wideo zamieszczonym w środę na Facebooku na profilu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy słyszymy, że armatohabice „Krab” są „nowoczesne i efektywne w boju”, a ich głównymi zaletami są siła pocisków i szybkość maszyny.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wypowiadający się w filmie artylerzysta o imieniu Nazar określił szybkość „Kraba” na 65km na godzinę po bezdrożach. „Tak więc można zmieniać pozycje szybko i bez przeszkód” – stwierdził ukraiński wojskowy.

Lektorka przekonuje w filmie, że ukraińscy żołnierze opanowali obsługę „Krabów” „na wysokim poziomie i z łatwością wykonują postawione zadania”.

„Dzięki takiemu sprzętowi ukraińscy wojskowi niszczą nie tylko siłę żywą wroga ale także punkty dowodzenia, centra logistyczne i magazyny amunicji przeciwnika na dystansach nieosiągalnych dla radzieckich typów artylerii” – słyszymy w nagraniu.

Podobny film na temat „Krabów” ukraiński sztab generalny opublikował w lipcu br. Wówczas informowano, że od początku rosyjskiej inwazji strona polska przekazała Ukrainie 18 armatohaubic „Krab” i przeszkoliła 100 żołnierzy w zakresie ich obsługi.

30 lipca IAR poinformowała, że osiem armatohaubic „Krab” z podpisanego w czerwcu kontraktu z Ukrainą jest już gotowych do przekazania odbiorcy. Informowano też, że w Polsce kończą się kolejne szkolenia ukraińskich żołnierzy, którzy będą je obsługiwać.

W sierpniu skuteczność „Krabów” na Ukrainie dostrzegła amerykańska telewizja CNN.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz