W rocznicę urodzin wodza III Rzeszy ukraińscy neonaziści skupieni w ruchu azowskim urządzili w Charkowie turniej walki na noże.

O tym, jak ukraińscy neonaziści uczcili urodziny Hitlera, poinformował we wtorek na Twitterze dziennikarz śledczy Oleksiy Kuzmenko. Według niego urządzili oni 20 kwietnia w Charkowie turniej walki na noże. Kuzmenko zamieścił m.in. zdjęcie przedstawiające grupę kilkudziesięciu osób trzymających flagę ze swastyką i pozujących z nazistowskim pozdrowieniem, wykonane prawdopodobnie podczas turnieju. Według dziennikarza turniej zorganizowały będące częścią tzw. ruchu azowskiego grupy Nord Storm i Wotan Jugend.

Ogłoszenie o charkowskim turnieju walki na noże ukazało się 6 kwietnia br. na profilu Nord Storm w serwisie Telegram. Z ogłoszenia wynikało, że odbędzie się on 20 kwietnia w parku na Żurawliwce – dzielnicy Charkowa. Ogłoszenie okraszono podobiznami Adolfa Hitlera i tekstem, w którym wodza III Rzeszy nazwano „największym człowiekiem naszych czasów”.

„Mamy zaszczyt być ucieleśnieniem prawdy, jesteśmy posłańcami Jego idei i nosimy je przez całe swoje życie” – ogłaszano zapraszając na turniej.

We wtorek wieczorem na profilu Nord Storm zamieszczono kilka fotografii wykonanych podczas turnieju. „Dziś zebraliśmy w jednym miejscu wielu prawdziwych mężczyzn, którzy dali dowód swoich korzeni w bojach. Właśnie w ten sposób powinni spędzać wolny czas ludzie, którzy szanują tradycje swoich przodków – w rywalizacji na zwinność i siłę” – napisali ukraińscy neonaziści.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Koncert dla neonazistów w Kijowie – z udziałem grupy czczącej Waffen-SS Galizien

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz