W Internecie funkcjonuje się „czarna mapa” sklepów i lokali gastronomicznych we Lwowie, na której zaznacza się placówki, w których puszcza się z głośników rosyjską muzykę pop. – podała w środę agencja informacyjna UNN.

Projekt powstał na bazie serwisu Google Maps. Internauci poprzez specjalną ankietę mogą przesyłać twórcom „czarnej mapy” informacje na temat lokali, w których słyszeli rosyjską muzykę. Oprócz Lwowa można wskazać także Iwanofrankiwsk, Tarnopol a także inne dowolne miasto.Jak napisano na stronie Google Maps, projekt został zainicjowany przez Ukraińską Partię Galicyjską w ramach kampanii społecznej „Z dala od Moskwy!”. Na chwilę obecną na lwowskiej „czarnej liście” znajduje się 14 sklepów i 15 restauracji. Nie wiadomo, co grozi placówkom, które zostaną wciągnięte na „czarną listę”. Twórcy mapy napisali jedynie, że właściciel zakładu, który „naprawił sytuację”, może skontaktować się z biurem partii, zapewne z wnioskiem o wykreślenie go z listy.

Jak poinformowała dzisiaj Ukraińska Partia Galicyjska na Facebooku, mapa powstała już dwa lata temu, lecz stała się teraz „aktualna”, ponieważ w ostatnim czasie „we Lwowie wydarzyły się dwa głośne pobicia zwyczajnych ludzi, którzy prosili w zakładach gastronomicznych o wyłączenie muzyki, która brzmiała w języku okupanta”. Partia podała także, że aktywiści jej akcji „Z dala od Moskwy!” opracowują projekt rozporządzenia rady miasta Lwowa, które zabroni puszczania we lwowskich lokalach rosyjskiej muzyki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że o Ukraińskiej Partii Galicyjskiej stało się głośno, gdy w ubiegłym roku zażądała wydalenia z Ukrainy metropolity lwowskiego abp. Mieczysława Mokrzyckiego z powodu jego wypowiedzi, o tym, że wojna w Donbasie to znak dla Ukraińców od Boga, by stanęli w prawdzie i wyznali winę swojego narodu za ludobójstwo Polaków.

Partia ta w wyborach lokalnych w 2015 roku na Ukrainie zdobyła kilkadziesiąt mandatów w radach rejonowych, najwięcej na Lwowszczyźnie. W radzie miejskiej Lwowa posiada czterech radnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów: sprzedawca nie będzie mógł odezwać się do klienta w innym języku niż ukraiński

Kresy.pl / UNN

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz