Na Ukrainie pojawią się płatne drogi

Ustawa przyjęta przez ukraiński parlament może sprawić, że podróżowanie po Ukrainie stanie się łatwiejsze, ale droższe.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła projekt ustawy o koncesjonowanych drogach. Za przyjęciem dokumentu głosowało 233 deputowanych ukraińskiego parlamentu – podało we wtorek Hromadske.

W myśl ustawy prywatne przedsiębiorstwa będą mogły budować na Ukrainie drogi a następnie pobierać opłaty za korzystanie z nich. Maksymalny poziom opłat będzie ustalany przez Radę Ministrów Ukrainy.

Urzędnicy ukraińskiego resortu infrastruktury zapewniają, że kierowcy będą mieli wybór, czy korzystać z dotychczasowej drogi publicznej, czy wybrać się w podróż drogą płatną. Koncesje obejmą tylko nowo powstające drogi.

Jeszcze raz podkreślam: istniejące drogi nie zostaną objęte koncesjami. Koncesjonowaną może być tylko nowa droga, która przylega równolegle do istniejącej, aby korzystający mieli prawo wybrać: jechać drogą płatną, albo bezpłatną. – napisał na Facebooku minister infrastruktury Wołodymyr Omelan.

Hromadske podaje także, że ukraińskie ministerstwo rozwoju gospodarczego i handlu przygotowuje podobny projekt dotyczący koncesji. Będzie on dotyczył nie tylko budowy dróg, ale także eksploatacji istniejących obiektów takich jak porty, dworce kolejowe czy przeprawy promowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Minister infrastruktury zapowiada budowę dróg

Kresy.pl / Hromadske
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz