Ukraina: zarażeni koronawirusem trafią pod namioty [+VIDEO]

Kilkadziesiąt namiotów w szczerym polu – tak wygląda pierwsze miasteczko namiotowe na Ukrainie przeznaczone do izolacji i obserwacji osób zarażonych koronawirusem.

Jak podała w piątek ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), jej funkcjonariusze w ciągu dwóch dni rozbili w obwodzie dniepropietrowskim miasteczko namiotowe dla osób zarażonych koronawirusem. Obóz został wzniesiony w pobliżu wsi Mohylow.

Miasteczko składa się z 65 namiotów mogących pomieścić 130 chorych, a także z części gospodarczej, strefy sanitarnej oraz namiotów z prysznicami i przebieralniami. Dla personelu medycznego przeznaczono dwa namioty.

DSNS umieściła w obozie także specjalne ramki dla dezynfekowania samochodów oraz samochód dla dezynfekcji termicznej rzeczy i pościeli.

Przy rozbijaniu miasteczka pracowały dwie grupy funkcjonariuszy DSNS po 10 osób.

Obóz powstał z inicjatywy władz obwodowych jako pilotażowy projekt miasteczka dla obserwacji zarażonych. DSNS twierdzi, że doświadczenie z realizacji tego projektu może być wykorzystane na całej Ukrainie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według strony weather.com temperatura w nocy w okolicach miasta Dniepr (stolicy obwodu dniepropietrowskiego) przez kilka najbliższych nocy będzie spadać do 1-2 stopni Celsjusza. Temperatura w dzień ma wahać się pomiędzy 13 a 17 stopni. Nieco ocieplić ma się dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

CZYTAJ TAKŻE: Ministerstwo Zdrowia Ukrainy: koronawirusem może zarazić się nawet milion Ukraińców

Kresy.pl / DSNS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz