W samym obwodzie lwowskim od poboru uchyla się 15 tys. wezwanych do stawienia się w komendach uzupełnień, informują ukraińskie media.

Główny komisarz wojskowy obwodu lwowskiego, Oleksandr Tiszczenko, poinformował w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej o liczbie uchylających się od stawienia przed komisjami poborowymi. „W obwodzie uchyla się 15 tysięcy osób [od zgłoszenia do komend uzupełnień], a nam trzeba wybrać 700” – powiedział Tiszczenko, cytowany przez portal „Ukraińska Prawda”.

Jak powiedział wojskowy, najczęściej od stawienia się przed komisjami poborowymi uchylają się mieszkańcy samego Lwowa. Jak zapowiadał Tiszczenko dane tych, którzy nie chcą spełnić obowiązku obrony kraju zostaną upublicznione na stronie internetowej jego Komendy 28 listopada.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku z przedstawioną informacją plan poboru został wykonany zaledwie w 60%. W związku z tym władze wojskowe zorganizowały w centrum Lwowa obławę na młodych ludzi uchylających się do służby. W trakcie przeprowadzonych 4 listopada działań wylegitymowano i zidentyfikowano 12 poborowych, którym wręczono powołania do służby.

Czytaj także: Ukraińska armia liczy już ćwierć miliona żołnierzy

pravda.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz