Minister spraw zagranicznych Ukrainy porównał uzależnienie Niemiec od rosyjskiego gazu do uzależnienia człowieka od narkotyków.

Szef MSZ Ukrainy zamieścił w piątek na Twitterze wpis, który jest odbierany jako reakcja na opublikowany tego dnia wywiad z wiceprzewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Kubickim. Przypomnijmy, że Kubicki, który jest także pierwszym zastępcą szefa współrządzącej w Niemczech Wolnej Partii Demokratycznej (FPD), wezwał w nim do jak najszybszego uruchomienia gazociągu Nord Stream 2, po to, aby zgromadzić zapas gazu na zimę. „Gdy magazyny gazu zostaną zapełnione, możemy znowu zamknąć Nord Stream 2” – powiedział Kubicki.

W odpowiedzi Kułeba porównał uzależnienie od gazu ziemnego do uzależnienia od narkotyków.

„Wezwania niektórych niemieckich polityków do uruchomienia Nord Stream 2 na krótki czas, a następnie do jego zamknięcia, są irracjonalne. Przypomina to uzależnienie od narkotyków, gdy ktoś mówi: +Tylko ostatni raz!+, nie zdając sobie sprawy z niszczycielskich konsekwencji każdego +ostatniego razu+. Uzależnienie od rosyjskiego gazu zabija!” – napisał Kułeba na Twitterze.

Niemiecki rząd wstrzymał uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 22 lutego br. w odpowiedzi na uznanie przez Rosję państwowości separatystycznych republik w Donbasie. W lipcu br. Władimir Putin oświadczył, że jednym ze sposobów na rozwiązanie kryzysu energetycznego w Europie może być uruchomienie gazociągu Nord Stream 2. Do tej kwestii odniósł się wicekanclerz Niemiec, minister gospodarki i ochrony klimatu Robert Habeck mówiąc, że zgoda na uruchomienie Nord Stream 2 byłaby „kapitulacją Europy”.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz