Ustępujący prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zadecydował o odznaczeniu Donalda Tuska Orderem Jarosława Mądrego.

O nagrodzeniu obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej najwyższym, ukraińskim odznaczeniem państwowym Poroszenko poinformował na swojej stronie na Facebooku. „[Jestem] Dumny, że mogę nagrodzić wielkiego przyjaciela Ukrainy” – zapewnił prezydent tego państwa, który przybył w poniedziałek do Brukseli na obchody 10-lecia Partnerstwa Wschodniego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jestem szczerze wdzięczny, panie przewodniczący, za głębokie zrozumienie i solidne wspieranie Ukrainy i Ukraińców na naszej wspólnej drodze powrotu do wspólnej rodziny narodów europejskich, i obrony naszej suwerenności, i integralności terytorialnej” – napisał Poroszenko.

Jak podaje ukraińska agencja informacyjna UNIAN, ustępujący prezydent zadecydował również o odznaczeniu Wasyla Hrycaka, szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy orderem Złotej Gwiazdy i tytułem Bohatera Ukrainy.

Obóz rządzący Ukrainą nie pierwszy raz wysyła sygnały o bliskości względem środowiska Tuska, wbrew skrajnie proukraińskiej polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. W lutym bieżącego roku, w ramach obchodów piątej rocznicy „rosyjskiej agresji”, w ukraińskim parlamencie wystąpił nie tylko Tusk, ale też jego dawny współpracownik z Platformy Obywatelskiej, a obecnie lider liberalnej opozycji w Polsce Grzegorz Schetyna.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz