W poniedziałek doszło do ostrzału rakietowego centrum handlowego w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim na Ukrainie. Według ukraińskich władz w momencie ataku w obiekcie było ponad 1000 osób.

Ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) poinformowała w poniedziałek, że tego dnia o godzinie 15:50 czasu lokalnego (14:50 w Polsce) doszło do ataku rakietowego na centrum handlowe “Amstor” w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim.

Obiekt stanął w płomieniach – powierzchnię pożaru określono na 10 300 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej skierowano 115 ludzi i 20 jednostek sprzętu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w serwisie Telegram, że w momencie ataku w centrum handlowym było ponad 1000 osób cywilnych. “Żadnego zagrożenia dla rosyjskiej armii. Żadnego znaczenia strategicznego” – napisał Zełenski o zaatakowanym obiekcie. “Rosja kontynuuje mszczenie się za swoją bezsilność na zwyczajnych obywatelach” – dodawał ukraiński prezydent.

Zdaniem Zełenskiego “liczby ofiar nie można sobie nawet wyobrazić”. Według niepełnych danych DSNS zginęły 2 osoby a 20 zostało rannych.

Rzecznik ukraińskiego Dowództwa Sił Powietrznych Jurij Ihnat powiedział Ukraińskiej Prawdzie, ataku na Krzemieńczuk dokonał rosyjski bombowiec dalekiego zasięgu Tu-22M3 z okolic Kurska, używając rakiety Ch-22 (X-22).

Według wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dżaparowej centrum “Amstor” w Krzemieńczuku znajdowało się 300 metrów od dworca kolejowego.

Właściciel obiektu potwierdził Interfaxowi, że centrum handlowe spłonęło całkowicie, a atak nastąpił w porze, gdy obiekt jest najtłumniej odwiedzany.

CZYTAJ TAKŻE: Rafineria w Krzemieńczuku ostrzelana przez Rosjan

Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply