Niemiecki „Bild” twierdzi, że poznał szczegóły rosyjskich planów ataku na Ukrainę, przechwyconych przez wywiad. Mają one zakładać atak z kilku kierunków w trzech fazach, odcięcie Ukrainy od morza i zajęcie nawet 2/3 kraju. Plan miałby zostać zrealizowany, jeśli Zachód nie zgodzi się na rosyjskie warunki. Chodzi m.in. o gwarancje, że Ukraina nigdy nie wejdzie do NATO.

W sobotę niemiecki dziennik „Bild” opublikował artykuł, w którym twierdzi, że poznał szczegółowe plany rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Powołuje się m.in. na informacje „wysokiego rangą oficera”, który twierdzi, że wspomniane plany „leżą w szufladzie, a Putin jeszcze nie zdecydował, czy zostaną zrealizowane”. Doniesienia ta miałyby być uprawdopodobniane przez działania Rosji, która od miesięcy przerzuca coraz więcej wojska w rejony w pobliżu granic Ukrainy.


Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali dziewięciu obywateli Iraku, którzy usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę. Zatrzymano także kierowcę busa, którym podróżowali cudzoziemcy, obywatela Turcji. (więcej…)


Aleksandr Łukaszenko utrzymuje, że w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce doszło do sfałszowania wyników na rzecz ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy - poinformowała w piątek Polska Agencja Prasowa. (więcej…)


Nowe obostrzenia wprowadzone w Niemczech zakładają, że osoby niezaszczepione nie będą mogły wchodzić na teren większości sklepów i obiektów rekreacyjnych. Niewykluczone też, że od lutego 2022 roku szczepienia w Niemczech będą obowiązkowe.

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz jej następca Olaf Scholz spotkali się z liderami władz regionalnych, aby omówić temat obostrzeń, których wprowadzenie miałoby pomóc w walce z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.


Ponad 40 000 osób w stolicy Austrii wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko trwającej blokadzie i planom wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 od przyszłego roku - poinformowała agencja prasowa Reutera. (więcej…)


W niedzielę niemieccy liberałowie z FDP zaaprobowali zdecydowaną większością głosów umowę koalicyjną z socjaldemokratami z SPD i z Zielonymi. Za przyjęciem 177-stronicowego dokumentu programowego w sprawie utworzenia rządu RFN opowiedziało się 93 proc. delegatów FDP.

W czasie niedzielnej konferencji liberałowie z FDP zaaprobowali umowę koalicyjną z socjaldemokratami z SPD i z Zielonymi. Za przyjęciem umowy głosowało 535 osób, 37 przeciw, 8 wstrzymało się od głosu - informuje agencja DPA.

"Jestem przekonany: kraj skorzysta na tej koalicji, możliwy jest nowy kierunek w Niemczech. Jest to umowa koalicyjna na rzecz polityki centrowej, która nie przesuwa naszego kraju na lewo, lecz chce go prowadzić do przodu" - powiedział lider FDP i przyszły minister finansów Christian Lindner w swoim wystąpieniu, które poprzedziło głosowanie.


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest