Koronawirus dotarł do Lwowa

W piątek we Lwowie potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Chory jest mieszkaniec miasta, który wrócił z Niemiec.

Jak podaje portal Zaxid.net, o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa we Lwowie poinformował mer miasta Andrij Sadowy. Według jego słów chory jest 70-letni mieszkaniec Lwowa, który 13 marca powrócił z Niemiec i po powrocie przebadał się prywatnie. Testy dały wynik pozytywny.

„Chorego hospitalizowano w szpitalu zakaźnym. Policja bada wszystkie kontakty pacjenta” – napisał Sadowy w serwisie Telegram.

12 marca w związku zagrożeniem koronawirusem ukraińskie władze ogłosiły w całym kraju trzytygodniową kwarantannę, której warunki po kilku dniach zaostrzono. Obecnie zamknięte są szkoły, obiekty usługowe, centra rozrywki, kina, muzea i inne obiekty kultury oraz rozrywki. Restauracje mogą sprzedawać posiłki jedynie z dostawą do domu. Zakazane są zgromadzenia powyżej 10 ludzi. Nie pracują targowiska i supermarkety za wyjątkiem stoisk z żywnością. W placówkach medycznych zawieszono zaplanowane operacje z wyjątkiem przypadków pilnych. Obcokrajowcy mają zakaz wjazdu na Ukrainę. Wprowadzono różne ograniczenia w poruszaniu się środkami komunikacji zbiorowej.

18 marca stan sytuacji nadzwyczajnej wprowadzono w obwodach czerniowieckim, żytomierskim i kijowskim. Są to obwody, w których do tego czasu wykryto przypadki infekcji. W obwodach tych wyłączono pracę komunikacji zbiorowej i zakazano wychodzenia z domu bez uzasadnionej przyczyny.

W wielu miastach lokalne władze dokonują dezynfekcji ulic. Tak jest m.in. we Lwowie, gdzie w piątek dezynfekowano Rynek. Mycie ulic i chodników we Lwowie rozpoczęło się już tydzień temu – drugiego dnia kwarantann. Od tego czasu ekipy dezynfekujące pracują w każdym obszarze miasta czyszcząc chodniki, place zabaw, przystanki, punkty zbiórki śmieci i inne obiekty.

Według stanu z wczesnych godzin porannych 20 marca na Ukrainie zarejestrowano 26 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym trzy śmiertelne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus na Ukrainie: matka zmarłej 33-latki wytyka lekarzom rażące zaniedbania

Kresy.pl / zaxid.net / rbc.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz