Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson po raz kolejny pojawił się w stolicy Ukrainy i wyraził przekonanie, że może ona wygrać wojnę z Rosją.

Środowy przyjazd do Kijowa jest trzecią wizytą Johnsona w ukraińskiej stolicy od rozpoczęcia inwazji Rosji na pełną skalę. Jest to jednocześnie wizyta pożegnalna, bo 6 września Johnson ustępuje ze stanowiska szefa rządu. Właśnie 24 sierpnia mija pół roku od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Johnson ogłosił w Kijowie, że Wielka Brytania nadal będzie wspierać materialnie ukraińskie siły zbrojnych. Kolejna transza wsparcia ma być warta 54 mln funtów. Ma ona objąć drony obserwacyjne i przeciwpancerną amunicją krążącą, jak podał portal Rmf24.pl. Wśród tych pierwszych ma być 850 mikrodronów Black Hornet, których niewielkie rozmiary ułatwiają obserwację przeciwnika, nawet w gęstej zabudowie.

„Przez ostatnie sześć miesięcy Wielka Brytania stała ramię w ramię z Ukrainą, wspierając ten suwerenny kraj, aby bronił się przed tym barbarzyńskim i nielegalnym najeźdźcą. Dzisiejszy pakiet wsparcia da dzielnym i prężnym ukraińskim siłom zbrojnym jeszcze większe możliwości, pozwalając im nadal odpierać siły rosyjskie i walczyć o swoją wolność” – powiedział brytyjski premier.

Jak uznał – To, co dzieje się na Ukrainie, ma znaczenie dla nas wszystkich, dlatego jestem tu dzisiaj, aby przekazać wiadomość, że Wielka Brytania jest z wami i będzie z wami przez nadchodzące dni i miesiące, a wy możecie wygrać i wygracie”.

Brytyjski premiera pojawił się w Kijowie dzień po wizycie prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Sam Johson pojawił się w Kijowie pierwszy raz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji jeszcze w kwietniu. Drugą odbył w czerwcu.

rmf24.pl/kresy.pl

 

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz