Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zamieścił na Twitterze listę sprzętu wojskowego, bez którego Ukraina nie zdoła odeprzeć rosyjskiej inwazji.

W związku ze zbliżającym się trzecim spotkaniem grupy kontaktowej ministrów obrony koordynującej pomoc wojskową dla Ukrainy, doradca w Biurze Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zamieścił w poniedziałek na Twitterze listę sprzętu wojskowego niezbędnego ukraińskiej armii do „zakończenia wojny i wyrzucenia Rosji z Ukrainy”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Podolaka jest to 1 tys. haubic kalibru 155 mm, 300 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 500 czołgów, 2 tys. transporterów opancerzonych i 1 tys. dronów.

Ukraiński oficjel przypomniał, że 15 czerwca w Brukseli odbędzie się kolejne spotkanie grupy kontaktowej ministrów obrony koordynującej pomoc wojskową dla Ukrainy. „Czekamy na decyzje” – napisał Podolak.

Jak podawaliśmy, dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużny powiedział w niedzielę w rozmowie z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA gen. Markiem Milleyem, że siły rosyjskie mają obecnie 10-krotną przewagę ogniową nad Ukraińcami. Wcześniej wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki przyznał w rozmowie z brytyjskim „The Guardian”, że Ukraina ma na froncie 10-15 razy mniej jednostek artylerii niż Rosja, zużyła już niemal całą swoją amunicję i teraz jest uzależniona od dostaw z Zachodu.

CZYTAJ TAKŻE: Reznikow: Potrzebujemy pomocy. Cena zwłoki jest mierzona ukraińską krwią

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz