Wicepremier Krymu zatrzymany

Wicepremier Republiki Krym Witalij Nachlupin został we środę zatrzymany w Moskwie. Informację o zatrzymaniu podał jego zwierzchnik.

Jak podała rosyjska, państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti Nachlupin został zatrzymany jako podejrzany o przestępstwo korupcyjne. Premier Krymu Siergiej Aksionow ujawnił, że zatrzymanie jego zastępcy jest częścią działań „wobec osobistości urzędowych szeregu struktur”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Aksionow napisał na Facebooku jakich instytucji dotyczy postępowanie śledcze – „to państwowe komitety gospodarki drogowej i polityki konkurencji Republiki Krym, służba dróg samochodowych Republiki Krym, przedsiębiorstwa Krymenergo i Krymgazsieti”.  Premier Krymu zadeklarował pełne wsparcie dla centralnych, rosyjskich organów ścigania, jak napisał – „Nietykalnych nie ma i nie będzie.

Nachlupin nadzorował w imieniu rządu prorosyjskiej administracji Krymu regionalny program inwestycyjny. Po marcowej dymisji innego wicepremiera Władimira Serowa w zakres jego kompetencji weszła także kontrola sektora transportu i służby nadzoru budowlanego.

Po niezgodnej z prawem międzynarodowym aneksji Krymu, nowa rosyjska administracja półwyspu zmierzyła się z problemem uzależnienia od infrastruktury Ukrainy. Spowodowało to konieczność przeznaczenia przez władze Rosji znacznych środków finansowych na stworzenie mostu, połączeń drogowych, energetycznych łączących Krym z Moskwą. Zainwestowano także w budowę nowych elektrowni na samym półwyspie.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz