Ukraińcy znów skierowali drony na Moskwę

Rosjanie twierdzą, że musieli walczyć z kolejną falą dronów zmierzających w stronę Moskwy. Wszystkie drony Ukraińców miały zostać zneutralizowane.

Drony, które zmierzały w kierunku Moskwy, zostały zniszczone w obwodzie kałuskim i w rejoni istrińskim obwodu moskiewskiego – przekazał mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. “Dzisiaj w nocy siły obrony powietrznej zniszczyły w obwodzie kałuskim i obwodzie istrzańskim drony, które próbowały przeprowadzić atak na Moskwę. Na miejscu upadku wraków nie ma zniszczeń ani ofiar” – Sobianin napisał na swoim kanale na Telegramie.

Jednak przedstawicielka rejonu istrińskiego Tatiana Wituszewa napisała, że doszło do niewielkich zniszczeń materialnych. „W wyniku upadku wraku zestrzelonego aparatu latającego  wybuchł pożar w oficynie – garażu o powierzchni 50 m kw. – Niekomercyjnego Towarzystwa Ogrodniczego “Wysokowoltnik”. Na miejscu pracują służby operacyjne, pożar został zlikwidowany. Wśród mieszkańców i gości dzielnicy nie ma ofiar ani rannych” – Wituszewa napisała na Telegramie.

„Rankiem 5 września udaremniono atak terrorystyczny reżimu kijowskiego przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego na cele w Federacji Rosyjskiej” – oznajmiło wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony, którego oświadczenie zacytowała agencja informacyjna Interfax – „Ukraińskie bezzałogowe statki powietrzne zostały zniszczone nad terytorium rejonu istrzańskiego obwodu moskiewskiego w ramach służby obrony powietrznej”.

Zaledwie dwa tygodnie temu ukraiński dron spadł w centrum Moskwy. Wywołało to krytyczną reakcję Waszyngtonu. Siły zbrojne regularnie używają bezzałogowych aparatów latających do ataków na rosyjską stolicę.

interfax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply