Stalin na ulicach Woroneża – tak świętują komuniści

Na ulicach rosyjskiego miasta Woroneż pojawiły się plakaty z wizerunkiem Józefa Stalina. Tamtejsze struktury Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) chcą w ten sposób uczcić 140 rocznicę urodzin sowieckiego dyktatora.

Lokalny woroneski portal Błoknot 9 grudnia poinformował, że w przestrzeni miejskiej „masowo” pojawiły się znacznych rozmiarów plakaty z wizerunkiem Stalina. Cytuje też wpis jaki pojawił się na stronie KPRF na portalu społecznościowym Vkontakte – „Przed zbliżającym się 140-leciem J. W. Stalina woroneski komitet obwodowy KPRF rozmieścił na kluczowych magistralach 10 billboardów poświęconych jubileuszowi wodza wielkiego państwa radzieckiego i zapraszających na uroczyste spotkanie na cześć znamienitej daty”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Plakaty ze Stalinem obok jego wizerunku zawierają też hasło „wódz wielkiego państwa” oraz zaproszenie na uroczystość która odbędzie się 21 grudnia w woroneskim Domu Aktora. I właśnie miejsce fety na cześć Stalina wywołało protesty miejscowego środowiska artystycznego.

Kierownik Centrum Teatralnego „Nikitinskij” Boris Alekiejew zwrócił się z otwartym listem do dyrektora Domu Aktora w Woroneżu w którym skrytykował fetowanie „w murach kultury człowieka, którego czyny przyniosły tyle cierpienia naszemu narodowi” – cytuje portal Meduza.io. Zarządzający Domem Aktora odpowiedzieli, że współpracują „ze wszystkimi organizacjami, które nie są zakazane prawodawstwem” ale KPRF nie poinformowała ich o charakterze imprezy jaką planuje zorganizować w lokalu.

W Rosji jest co najmniej kilkanaście pomników lub popiersi Stalina. W maju bieżącego roku wystawiono jego popiersie na terenie lokalu KPRF w Nowosybirsku.

Czytaj także: Rosjanie lepiej oceniają breżniewowskie władze ZSRR niż obecne władze Rosji

bloknot-voronezh.ru/meduza.io/kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz