Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował w czwartek, że miejscowa policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo dziennikarza Pawła Szeremeta.

“Tylko co Policja Narodowa zatrzymała i za zgodą GPU [Prokuratora Generalnego Ukrainy] przedstawia mające podstawy podejrzenie figurantom sprawy zabójstwa Pawła Szeremeta. To efekt bardzo złożonej i ciężkiej pracy prawdziwych specjalistów i ważny krok do pełnego wyjaśnienia sprawy” – napisał na Twitterze minister Awakow.

Paweł Szeremet był dziennikarzem pochodzącym z Białorusi, okresowo więzionym w tym państwie i pozbawionym jego obywatelstwa. Szeremet był krytykiem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Dziennikarz najpierw emigrował do Rosji a potem na Ukrainę. W Rosji działał w mediach sympatyzujących z opozycją. W Kijowie Pracował dla Ukraińskiej Prawdy, miał także swój program na antenie Radia Vesti.  Zginął 20 lipca 2016 r. w wybuchu bomby podłożonej w samochodzie. Wspomniany ukraiński portal podał w listopadzie, że zabójstwa Szeremeta mogło dokonać dwoje byłych członków neobanderowskiego Prawego Sektora.

Wcześniej były prokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin twierdził, że w zabójstwo Pawła Szeremeta może być zamieszany któryś z ukraińskich deputowanych.  Misja Monitorująca ONZ ds. Praw Człowieka na Ukrainie, regularnie zwracała władzom Ukrainy uwagę na brak postępów w śledztwie ws. zabójstwa.

unian.net/kresypl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply