Siły Zbrojne Ukrainy twierdzą, że okręt flagowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej po trafieniu ukraińską rakietą “zaczął tonąć”. Według strony rosyjskiej jednostka zachowała pływalność.

Jak podawaliśmy, przedstawiciele ukraińskich władz poinformowali w czwartek o trafieniu okrętu flagowego Floty Czarnomorskiej, krążownika rakietowego “Moskwa”, przez dwie rakiety Neptun. Miał on zostać poważnie zniszczony w wyniku eksplozji. Uszkodzenie „Moskwy” potwierdziła strona rosyjska informując o “pożarze”, w wyniku którego na pokładzie doszło do eksplozji amunicji . O przyczynach pożaru nie informowano.

Później w czwartek dowództwo ukraińskiego Dowództwa Operacyjnego “Południe” podało, że rosyjski okręt “zaczął tonąć”.

“Na obszarze operacyjnym Morza Czarnego okręt flagowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, krążownik +Moskwa+, został trafiony rakietą przeciwokrętową Neptun i poważnie uszkodzony. Wybuchł pożar. Inne okręty chciały udzielić pomocy, ale sztorm i potężna eksplozja amunicji przewróciła okręt i zaczął on tonąć” – podało ukraińskie dowództwo.

Jednak strona rosyjska nie potwierdziła doniesień o tonięciu okrętu. Według ministerstwa obrony Rosji miał on zachować pływalność i planowane jest jego odholowanie do portu.

Źródło pożaru na krążowniku +Moskwa+ zostało zlokalizowane. Otwartego ognia nie ma. Wybuchy amunicji zostały przerwane. Główne uzbrojenie rakietowe nie zostało uszkodzone” – napisano w komunikacie rosyjskiego resortu obrony. Zapewniono, że załoga “Moskwy” została ewakuowana na inne okręty Floty Czarnomorskiej.

“Przyczyna pożaru jest badana” – dodano w komunikacie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że Władimir Putin został poinformowany o “pożarze” na krążowniku “Moskwa”.

Kresy.pl / Interia / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply