Premier Rosji Michaił Miszustin zatwierdził projekt porozumienia z Serbią w sprawie otwarcia specjalnego przedstawicielstwa w jej stolicy.

Rosjanie chcą otworzyć w stolicy bałkańskiego kraju przedstawicielstwo swojego Ministerstwa Obrony. Premier Miszustin zatwierdził decyzję polecając temu resortowi przygotowanie porozumienia wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i „innymi zainteresowanymi instytucjami”, zacytowała w piątek agencja informacyjna TASS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Negocjacje z Serbami ma jednak prowadzić resort Siergieja Szojgu. Porozumienie ma zostać zawarte w celu „pomocy stronie serbskiej w rozwiązywaniu problemów współpracy wojskowej i wojskowo-technicznej, kierowania działalnością rosyjskich specjalistów wojskowych w Serbii w zakresie pomocy w budowie sił zbrojnych republiki, szkolenia w zakresie operacji, naprawy i użycia dostarczanej przez Rosję broni i sprzętu wojskowego”, napisała TASS.

Projekt porozumienia zakłada, że pracownicy przedstawicielstwa rosyjskiego Ministerstwa Obrony w Belgradzie będą mieli prawo, po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami serbskimi, odwiedzać jednostki wojskowe serbskiej armii. Jego szef ma utrzymywać kontakty z ministrem obrony Serbii.

Rosja pozostaje głównym dostawcą sprzętu wojskowego dla Serbii. Jest wśród niego zarówno sprzęt używany, ale też najnowsze rodzaje broni, takie jak wyrzutnie rakiet Pancyr-S.

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz