Premier Rosji Michaił Miszustin zatwierdził projekt porozumienia z Serbią w sprawie otwarcia specjalnego przedstawicielstwa w jej stolicy.

Rosjanie chcą otworzyć w stolicy bałkańskiego kraju przedstawicielstwo swojego Ministerstwa Obrony. Premier Miszustin zatwierdził decyzję polecając temu resortowi przygotowanie porozumienia wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i „innymi zainteresowanymi instytucjami”, zacytowała w piątek agencja informacyjna TASS.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Negocjacje z Serbami ma jednak prowadzić resort Siergieja Szojgu. Porozumienie ma zostać zawarte w celu „pomocy stronie serbskiej w rozwiązywaniu problemów współpracy wojskowej i wojskowo-technicznej, kierowania działalnością rosyjskich specjalistów wojskowych w Serbii w zakresie pomocy w budowie sił zbrojnych republiki, szkolenia w zakresie operacji, naprawy i użycia dostarczanej przez Rosję broni i sprzętu wojskowego”, napisała TASS.

Projekt porozumienia zakłada, że pracownicy przedstawicielstwa rosyjskiego Ministerstwa Obrony w Belgradzie będą mieli prawo, po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami serbskimi, odwiedzać jednostki wojskowe serbskiej armii. Jego szef ma utrzymywać kontakty z ministrem obrony Serbii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosja pozostaje głównym dostawcą sprzętu wojskowego dla Serbii. Jest wśród niego zarówno sprzęt używany, ale też najnowsze rodzaje broni, takie jak wyrzutnie rakiet Pancyr-S.

tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz