Do Serbii dostarczona została pierwsza część rosyjskiego przeciwlotniczego systemu rakietowo-armatniego Pancyr – stwierdził w sobotę minister obrony Serbii Aleksandaa Vulin.

Jak poinformował w sobotę portal wnp.pl, według informacji podawanych przez serbskie media, dwa z sześciu kompleksów wcześniej nabytych przez Belgrad zostały dostarczone w sobotę z Rosji do Serbii. Maszyny doleciały tam przez przestrzeń powietrzną Bułgarii.

17 lutego podpisane zostało ostateczne porozumienie w sprawie dostaw. Wówczas z ministrem obrony Serbii spotkał się minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu.

Jak informuje portal, wartość kontraktu jest nieznana. Biorąc pod uwagę dane dotyczące podobnych kontraktów, sprzęt mógł być wart około 80 mln dolarów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeden system składa się z dwóch dwulufowych armat automatycznych 2A38M kalibru 30 mm oraz dwunastu przeciwlotniczych pocisków rakietowych 57E6 lub 57E6-E[1]. Pojazd produkowany jest w wersjach kołowej, na podwoziu samochodu ciężarowego KAMAZ-6560, BAZ-6909 lub MAN SX45 (pierwszy prototyp został stworzony na podwoziu Ural-5323), oraz gąsienicowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: DGP: Rekordowe wydatki na sprzęt wojskowy – większość pieniędzy płynie do USA

wnp.pl / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz