Minister obrony Rosji Siergiej Ławrow ogłosił, że zbliżające się ćwiczenia wojskowe Wostok-2018 będą największymi manewrami od czasów „zimnej wojny”.

Informacje o manewrach przekazano w stanowisku rosyjskiego i chińskiego ministra obrony. Według ich informacji rozpoczynające się w sierpniu ćwiczenia wojskowe Wostok-2018 będą miały „bezprecedensową skalę zarówno pod względem terytorium jaki i liczby zaangażowanych żołnierzy”. Szojgu podkreślił, że będą największe manewry od czasu ćwiczeń Armii Radzieckiej w 1981 r. które określono „Zapad-81”. Wzięło w nich udział 15o tys. radzieckich żołnierzy.

Pierwsza runda manewrów ruszy już 20 sierpnia i będzie trwać pięć dni. Ale mają być one kontynuowane aż do września. Łącznie według informacji rosyjskiej telewizji mają angażować około 260 tys. żołnierzy, 900 czołgów, 1000 samolotów i śmigłowców. Jak wytłumaczył Szojgu w całych ćwiczeniach wezmą udział „Wschodni i Centralny Okręg Wojskowy, Flota Północna, Wojska Powietrznodesantowe, lotnictwo dalekiego zasięgu i lotnictwo transportowe”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiadomo już , że Chińczycy wyślą na ćwiczenia Wostok-2018 3200 swoich żołnierzy z 900 jednostkami sprzęty wojskowego, 30 samolotami i smigłowcami. Chińczycy będą ćwiczyć na terytorium Rosji w dniach 11-15 września.

W ramach przygotowań do manewrów Władimir Putina nakazał przegląd gotowości bojowej w dwóch okręgach wojskowych.

cnn.com/tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz