Rosyjski „Kommersant” pisze o niezapowiedzianym przeglądzie gotowości bojowej oddziałów rosyjskiej armii w dwóch okręgach wojskowych.

Gazeta cytuje w poniedziałek komunikat ministra obrony Rosji Siergiej Ławrowa, informującego, że od 5 rano „zgodnie z decyzją najwyższego głównodowodzącego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej” trwa kontrola gotowości bojowej oddziałów Wschodniego i Centralnego Okręgu Wojskowego oraz lotnictwa dalekiego zasięgu i transportowego.

Jak ogłosił Ławrow kontrola gotowości bojowej oddziałów potrwa pięć dni. Przeprowadzą ją trzy „grupy robocze”, przy czym dwie z nich będą kontrolować dwa okręgi wojskowe, trzecia ma skupić się na przygotowaniu do realizacji procedur mobilizacyjnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Kommiersant” zwraca uwagę, że działania kontrolne zostały rozpoczęte przed angażującymi znaczną liczbę żołnierzy manewrami Wostok-2018, które będą przeprowadzane na Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie, czyli w okręgach podlegających obecnej kontroli. Manewry mają potrwać do września, a obok Rosjan będą ćwiczyć w nich także żołnierze armii chińskiej i mongolskiej.

Czytaj także: Rosyjskie ministerstwo obrony pokazuje najnowszą broń [+VIDEO]

kommersant.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz