Ministerstwo obrony Rosji twierdzi, że Amerykanie koordynowali jeden z ataków dronów na rosyjską bazę lotniczą Humajmim w Syrii.

O koordynowanie ataków na rosyjską bazę lotniczą w Syrii oskarżył Amerykanów wiceminister brony narodowej Rosji Aleksandr Fomin występując na forum poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa w Pekinie. „Wtedy skierowanych zostało 13 bezzałogowych aparatów latających” – mówił o ataku – „Leciały w jednym szyku bojowym, razem dowodzonym, w tym czasie amerykański samolot zwiadowczy Posejdon-8 patrolował nad Morzem Śródziemnym przez osiem godzin” – powiedział Fomin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Relacjonując przebieg ataku Fomin twierdził, że drony początkowo zawróciły wobec rosyjskiej walki radioelektronicznej, a dowodzenie nimi zaczęto realizować za pomocą satelitów. Mimo tego zostały one zniszczone przez Rosjan. Rosyjski wiceminister nie powiedział kiedy miało dojść do wspomnianego ataku. Do tej pory rosyjska baza lotnicza Humajmim niedaleko syryjskiej Latakii była wielokrotnie atakowana dronami przez operujące w Syrii antyrządowe ugrupowania zbrojne.

Informacje rosyjskiego wiceministra obrony skomentował już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, określając je jako „zatrważające”. Stwierdził on, że rosyjscy wojskowi badali i nadal będą badać sprawę. Kwestia ta może się stać przedmiotem rozmów prezydenta Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem.

ria.ru/tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz