Występując na Warsaw Security Forum były dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges stwierdził, że wojna USA z Chinami jest prawdopodobna.

Występując w Warszawie gen. Hodges apelował do amerykańskich sojuszników w Europie do wzmacniania swoich możliwości obronnych bowiem uwaga Waszyngtonu będzie skupiać się w coraz większym stopniu na zachodnim Pacyfiku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Stany Zjednoczone potrzebują bardzo mocnego europejskiego filaru. Myślę, że w ciągu 15 lat – to nie jest nieuniknione – ale bardzo prawdopodobne, że będziemy na wojnie z Chinami” – wypowiedź gen. Hodgesa cytuje gazeta „Washington Times”. Były dowódca sił amerykański w Europie podkreślał osłabienie amerykańskiego zaangażowania w Europie – „Stany Zjednoczone nie mają możliwości robienia wszystkiego co jest do zrobienia w Europie i mierzyć się z chińskim zagrożeniem na Pacyfiku”. Jednocześnie deklarował, że amerykańskie zobowiązania wobec europejskich sojuszników pozostają „niewzruszone”.

Gen. Hodges był dowódcą amerykańskich sił w Europie w latach 2014-2017. Na stanowisku tym wzywał europejskich sojuszników do pełnego otwarcia swoich granic na przepływ oddziałów wojskowych NATO. Już po opuszczeniu stanowiska sprzeciwił się organizowaniu w Polsce stałej bazy wojsk amerykańskich.

washingtontimes.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz