Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że rosyjskie władze znalazły Aleksandra Pietrowa i Rusłana Boszyrowa – dwóch mężczyzn, których Wielka Brytania oskarżyła o próbę otrucia byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córki w Salisbury w marcu br. Według niego nie wzbudzają oni podejrzeń.

Putin wystąpił w środę we Władywostoku na Wschodnim Forum Ekonomicznym. Powiedział na nim m.in., że rosyjskie władze dotarły do osób wskazywanych przez Brytyjczyków jako zamachowcy z Salisbury.

Oczywiście, przyjrzeliśmy się, co to za ludzie i wiemy, co to za jedni. Znaleźliśmy ich. – mówił Putin. – Nie ma tam nic szczególnego ani kryminalnego, zapewniam was. – dodawał. Rosyjski prezydent zapewniał też, że Pietrow i Boszyrow to cywile.

Putin wyraził przy tym nadzieję, że podejrzani sami opowiedzą o sobie w mediach. „Chcę się do nich zwrócić, żeby oni nas dzisiaj usłyszeli. Niech pójdą gdziekolwiek do mass mediów. Mam nadzieję, że się sami pojawią i opowiedzą o sobie”. – mówił Putin.

Jak pisze agencja TASS, na słowa prezydenta Rosji zareagował moderator dyskusji, dziennikarz Siergiej Briliew. „Dawajcie, u mnie w sobotę w studiu, jestem gotów” – powiedział Briliew, który prowadzi audycję telewizyjną „Wiadomości w sobotę” na kanale Rossjija 1.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, brytyjscy śledczy twierdzą, że zidentyfikowali sprawców próby otrucia byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii i mają wystarczające dowody do postawienia im zarzutów usiłowania morderstwa. Według Scotland Yardu i Koronnej Służby Prokuratorskiej, podejrzani to dwaj Rosjanie, Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Ich fotografie opublikowano w mediach. W ubiegłą środę podczas swojego wystąpienia w parlamencie, premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała brytyjskim posłom, powołując się na dane wywiadu, że dwaj Rosjanie, którzy zdaniem brytyjskich śledczych przeprowadzili zamach, są oficerami rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Brytyjska premier uważa, że cała operacja „niemal na pewno” została zaaprobowana nie tylko przez kierownictwo GRU, ale także przez ważne figury państwa rosyjskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Reuters / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz