W Dumie Państwowej złożony został projekt ustawy zabraniający wyławianie waleni z rodzaju delfinowatych z ich środowiska naturalnego.

Projekt ustawy ma zablokować odławianie orek i delfinów na potrzeby oceanariów i parków rozrywki. Jego autorem jest Swietłana Bessarab z pro-kremlowskiej partii Jedna Rosja. Projekt trafił już do ekspertyzy urzędników oceniających inicjatywy ustawodawcze i po ich ocenie trafi do pierwszego czytania.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Dzisiaj ich wyławianie w wielu krajach jest zabronione z przyczyn moralno-etycznych” – słowa Bessarab zacytowała w niedzielę agencja RIA Nowosti. Jej projekt ustawy zawiera także zakaz odłowu delfinowatych na potrzeby ośrodków prowadzących delfinoterapię. Jak stwierdziła deputowana, żadne badania nie potwierdzają tego, iż w tego typu  terapiach nie mogą być on zastąpione przez inne, udomowione gatunki zwierząt.

RIA Nowosti twierdzi, że sektorowa Komisja Ekologii i Ochrony Środowiska Dumy Państwowej pozytywnie ocenia inicjatywę ustawodawczą. Biorąc to pod uwagę projekt ustawy ma duże szanse na uchwalenie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Rosyjski pociąg opóźniony przez wielbłąda [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz