W Dumie Państwowej złożony został projekt ustawy zabraniający wyławianie waleni z rodzaju delfinowatych z ich środowiska naturalnego.

Projekt ustawy ma zablokować odławianie orek i delfinów na potrzeby oceanariów i parków rozrywki. Jego autorem jest Swietłana Bessarab z pro-kremlowskiej partii Jedna Rosja. Projekt trafił już do ekspertyzy urzędników oceniających inicjatywy ustawodawcze i po ich ocenie trafi do pierwszego czytania.

“Dzisiaj ich wyławianie w wielu krajach jest zabronione z przyczyn moralno-etycznych” – słowa Bessarab zacytowała w niedzielę agencja RIA Nowosti. Jej projekt ustawy zawiera także zakaz odłowu delfinowatych na potrzeby ośrodków prowadzących delfinoterapię. Jak stwierdziła deputowana, żadne badania nie potwierdzają tego, iż w tego typu  terapiach nie mogą być on zastąpione przez inne, udomowione gatunki zwierząt.

RIA Nowosti twierdzi, że sektorowa Komisja Ekologii i Ochrony Środowiska Dumy Państwowej pozytywnie ocenia inicjatywę ustawodawczą. Biorąc to pod uwagę projekt ustawy ma duże szanse na uchwalenie.

Czytaj także: Rosyjski pociąg opóźniony przez wielbłąda [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply