Rosyjski pociąg opóźniony przez wielbłąda [+VIDEO]

Truchtający po torach wielbłąd spowodował znaczne opóźnienie pociągu Kolei Rosyjskich jadącego na linii w pobliżu granicy Kazachstanu.

Służba prasowa Kolei Nadwołżańskiej, filii państwowych Kolei Rosyjski (RŻD) wyjaśniła przyczyny opóźnienia międzynarodowego pociągu na linii Taszkent-Moskwa do jakiego doszło 5 stycznia. Jak wyjaśnia przewoźnik w pobliżu stacji Kigasz położonej w obwodzie astrachańskim, w pobliżu granicy z Kazachstanem pociąg został przyblokowany przez wielbłąda przez dłuższy czas truchtającego akurat po torach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Potwierdzeniem informacji kolejowej służby prasowej jest nagranie wideo, które miało zostać wykonane przez jednego z kolejarzy. Widać na nim jak wielbłąd uporczywie biegnie akurat po linii kolejowej. Według informującej o sprawie agencji Interfax zwierzę spowodowało opóźnienie o 40 minut, bo pociąg musiał zwolnić do prędkości 22-13 km na godzinę.

Służba prasowa Kolei Nadwołżańskiej wyraziła zaniepokojenie tym, że na w obwodzie astrachańskim coraz częściej dochodzi do przypadków wchodzenia na tory przez zwierzęta dzikie i hodowlane.

Położony nad Morzem Kaspijskim obwód astrachański w znacznej mierze pokryty jest stepem i półpustyniami co stwarza dobre warunki dla życia wielbłądów przenikających na jego obszar z terenów sąsiedniego Kazachstanu.

Czytaj także: Naukowcy opracowali fałszywy róg nosorożca by chronić te zwierzęta

interfax.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz