Rosyjski pociąg opóźniony przez wielbłąda [+VIDEO]

Truchtający po torach wielbłąd spowodował znaczne opóźnienie pociągu Kolei Rosyjskich jadącego na linii w pobliżu granicy Kazachstanu.

Służba prasowa Kolei Nadwołżańskiej, filii państwowych Kolei Rosyjski (RŻD) wyjaśniła przyczyny opóźnienia międzynarodowego pociągu na linii Taszkent-Moskwa do jakiego doszło 5 stycznia. Jak wyjaśnia przewoźnik w pobliżu stacji Kigasz położonej w obwodzie astrachańskim, w pobliżu granicy z Kazachstanem pociąg został przyblokowany przez wielbłąda przez dłuższy czas truchtającego akurat po torach.

Potwierdzeniem informacji kolejowej służby prasowej jest nagranie wideo, które miało zostać wykonane przez jednego z kolejarzy. Widać na nim jak wielbłąd uporczywie biegnie akurat po linii kolejowej. Według informującej o sprawie agencji Interfax zwierzę spowodowało opóźnienie o 40 minut, bo pociąg musiał zwolnić do prędkości 22-13 km na godzinę.

Służba prasowa Kolei Nadwołżańskiej wyraziła zaniepokojenie tym, że na w obwodzie astrachańskim coraz częściej dochodzi do przypadków wchodzenia na tory przez zwierzęta dzikie i hodowlane.

Położony nad Morzem Kaspijskim obwód astrachański w znacznej mierze pokryty jest stepem i półpustyniami co stwarza dobre warunki dla życia wielbłądów przenikających na jego obszar z terenów sąsiedniego Kazachstanu.

Czytaj także: Naukowcy opracowali fałszywy róg nosorożca by chronić te zwierzęta

interfax.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply