Były prezydent Rosji uznał, że NATO nie zareaguje jeśli państwo to użyje broni jądrowej przeciw Ukrainie.

Były prezydent Rosji, a obecnie zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa napisał o użyciu broni jądrowej na Telegramie. „Wyobraźmy sobie, że Rosja zmuszona jest użyć najgroźniejszej broni przeciwko reżimowi ukraińskiemu, który dokonał aktu agresji na masową skalę, niebezpiecznego dla samego istnienia naszego państwa. Sądzę, że NATO nie wmiesza się bezpośrednio w konflikt w takim układzie” – słowa Miedwiediewa zacytowała agencja informacyjna TASS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rosyjski polityk stwierdził, że dla Sojuszu Północnoatlantyckiego bezpieczeństwo Waszyngtona, Londynu czy Brukseli jest znacznie ważniejsze niż „los nikomu nie potrzebnej, ginącej Ukrainy, nawet jeśli licznie wyposażanej różnoraką bronią”. Jak uznał Miedwiediew – „Zaoceaniczni i europejscy demagodzy nie zbierają się ginąć w jądrowej apokalipsie. A więc przełkną użycie jakiejkolwiek broni w obecnym konflikcie”.

„Byłoby dobrze, gdyby tę smutną konkluzję przynajmniej częściowo uświadomiły sobie przez władze w Kijowie. Niestety, to prawie nierealne” – podsumował w swoim wpisie były prezydent Rosji.

Jak przypomniała TASS zgodnie z rosyjską doktryną nuklearną (Podstawy polityki państwowej Federacji Rosyjskiej w zakresie odstraszania nuklearnego z 2020 r.) użycie broni jądrowej przez Rosję jest możliwe, jeśli wróg użyje tego lub innego rodzaju broni masowego rażenia przeciwko Rosji i jej sojuszników, otrzymania wiarygodnych informacji o odpaleniu rakiet balistycznych do ataku na Rosję i jej sojuszników, ataku wroga na obiekty niezbędne do działań odwetowych sił nuklearnych, a także w przypadku agresji na Federację Rosyjską z użyciem broni konwencjonalnej, gdy zagrożone jest samo istnienie państwa.

Czytaj także: Prezydent grozi Rosji atakiem nuklearnym jeśli jeśli użyje broni jądrowej przeciwko Ukrainie 

tass.ru/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Putin nie ma więcej argumentów, została mu tylko broń atomowa, inaczej nie poruszał by tego tematu. Rosja wygląda na rozkradzioną od środka, miliardy na jachty, pałace, samochody miały w zamyśle zasilić armię i wzbogacić społeczeństwo a nie oligarchów. Jak jest wszyscy widzą 40milionów ruskich nie ma w domu toalety. Więc gdy ruscy włamują się do domów na Ukrainie to kradną.