Funkcjonariusz Federalnej Służby Ochrony (FSO) odpowiadającej za ochronę prezydenta Rosji popełnił samobójstwo na terenie Kremla – podał w poniedziałek telegramowy kanał Baza powołując się na swoje źródła. Również TASS nieoficjalnie dowiedziała się o samobójstwie funkcjonariusza, ale zaprzecza, że był on członkiem osobistej ochrony Putina.

Według Bazy funkcjonariusz, który zastrzelił się w trakcie pełnienia służby, to Michaił Zacharow, pracownik 5. oddziału Departamentu Ochrony Osobistej Służby Przedsięwzięć Ochronnych FSO (ULO SOM FSO). Według kolegów zmarłego postanowił on skończyć ze sobą z powodu „obojętnego stosunku kierownictwa FSO do warunków jego pracy”, a także licznych nadgodzin – na jednej z ostatnich zmian był zmuszony pracować ponad 15 godzin.

Przełożeni Zacharowa powiadomili o jego śmierci jego żonę, jednak nie powiedziano jej, że popełnił samobójstwo. Baza pisze, powołując się na krewnych zmarłego, że ostatnio nie mieszkał on z żoną i miał się z nią w grudniu rozwieść się za obopólną zgodą.

Jak twierdzi Baza, ostatnio praktyka nadgodzin, które nie są opłacane, stała się w FSO bardzo częsta. Wcześniej po zgromadzeniu wystarczającej liczby nadgodzin, można było przejść na wcześniejszą emeryturę. Jednak niedawno praktyka ta została zniesiona.

Państwowa rosyjska agencja TASS potwierdziła nieoficjalnie w swoich źródłach fakt samobójstwa funkcjonariusza FSO na Kremlu. „Funkcjonariusz popełnił samobójstwo podczas służby. Z tego powodu przeprowadzana jest kontrola” – powiedział rozmówca agencji. Jednocześnie źródło to zdementowało doniesienia, że ​​zmarły służył w komórce odpowiedzialnej za osobiste bezpieczeństwo Władimira Putina. Ponadto zdaniem źródła TASS powodem tragedii nie było przepracowanie, ale „najpewniej” problemy osobiste funkcjonariusza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PRZECZYTAJ: Ochroniarze Putina chcą prawa do konfiskaty ziemi

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz