Kreml odwołał tegoroczny telemaraton z Putinem

Organizowany corocznie w czerwcu od 2017 roku telemaraton z Władimirem Putinem, w trakcie którego obywatele Rosji mogli zadawać pytania swojemu prezydentowi, nie odbędzie się. Kreml nie wyjaśnił, jaki jest powód odwołania telemaratonu.

Jak podał w środę portal Meduza, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że w czerwcu br. Władimir Putin nie weźmie udziału w corocznej tzw. linii bezpośredniej, czyli wielogodzinnym programie, do którego mogli zadzwonić zwykli obywatele i „na żywo” zadać pytanie prezydentowi.

„Linia bezpośrednia nie może odbyć się w tym miesiącu” – powiedział Pieskow, dodając, że nie jest znany termin jej przeprowadzenia, ale trwają do niej przygotowania.

Rzecznik Kremla nie sprecyzował, dlaczego telemaraton z Putinem nie może odbyć się w zwykłym terminie.

Putin brał udział w dorocznej „linii bezpośredniej” poczynając od 2017 roku. W 2020 roku telemaraton został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie nasiliły się doniesienia o rzekomo pogarszającym się stanie zdrowia prezydenta Rosji. Amerykański magazyn New Lines napisał w połowie maja, że uzyskał nagranie rozmowy jednego z rosyjskich oligarchów, który mówił, że Putin „jest bardzo chory na raka krwi” i być może nawet cierpi na chorobę psychiczną. Według doniesień różnych mediów Władimir Putin ma cierpieć bądź na szpiczaka – odmianę raka krwi, bądź na nowotwór tarczycy, a także chorobę Parkinsona. Włoski dziennik La Stampa pisał, powołując się na swoje źródła, że w maju rosyjski prezydent rzekomo przeszedł operację nowotworu. Później Putin pokazywał się publicznie w dobrej formie.

Kresy.pl / meduza.io

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz