Trzech rosyjskich strażników granicznych zostało rannych w trakcie likwidacji procederu nielegalnego połowu przez północnokoreańskie statki w rosyjskiej strefie ekonomicznej Morza Japońskiego. – informuje TASS.

Jak podała we wtorek agencja TASS, podczas działań mających na celu ochronę morskich zasobów biologicznych funkcjonariusze wydziału granicznego FSB w Kraju Nadmorskim wykryli w wyłącznej rosyjskiej strefie ekonomicznej Morza Japońskiego dwa północnokoreańskie szkunery oraz 11 motorówek. Jak podano, ich załogi zajmowały się kłusownictwem. Według TASS zatrzymano jeden ze szkunerów z 21-osobową załogą.

Z doniesień tych wynika, że załoga drugiego szkunera, licząca 45 osób, „przeprowadziła zbrojny atak na członków grupy obserwacyjnej” statku rosyjskich pograniczników. Trzech funkcjonariuszy doznało obrażeń o różnym stopniu ciężkości. – dowiedziała się agencja TASS w służbie prasowej FSB Rosji.

Jak zapewniło FSB, jej strażnicy graniczni w Kraju Nadmorskim „podejmują zdecydowane środki w celu ograniczenia nielegalnej działalności”.

Według ostatnich doniesień rosyjskie służby zatrzymały również drugi szkuner, którego załoga przeprowadziła atak. Oba północnokoreańskie statki są konwojowane do portu w Nachodce.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczny incydent pomiędzy okrętami USA i Rosji na Pacyfiku [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS / Segodnya.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz