Rosyjskie źródła podają informację, że amerykański samolot zwiadowczy Boeing RC-135 wykonał misję wzdłuż wybrzeży Krymu.

Według agencji informacyjnej RIA Nowosti samolot Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Boeing RC-135 rozpoczął przelot we wschodniej części Morza Czarnego poruszając się wzdłuż wybrzeża rosyjskiego Kraju Krasnodarskiego. W ten sposób Amerykanie znaleźli się w rejonie Półwyspu Krymskiego który oblecieli od Południa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Amerykański samolot zwiadowczy kilkukrotnie przebył całą drogę wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża na którym położona jest główna baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w porcie w Sewastopolu. Następnie amerykański pilot obrał kurs na Morze Śródziemne i na Cypr.

RIA Nowosti pisze w kontekście misji amerykańskiego samolotu wojskowego o zwiększeniu „aktywności zagranicznych samolotów wywiadowczych u rosyjskich granic”. Wspomina w tym kontekście o dwukrotnych przelotach brytyjskim i jednym wcześniejszym przelocie amerykańskiego samoloty wywiadowczego w okolicach Krymu w bieżącym miesiącu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Boeing RC-135 to samolot zwiadowczy, przeznaczony do rozpoznania fotograficznego i elektronicznego. Maszyny tego typu są wykorzystywane przez amerykańskie i brytyjskie siły powietrzne.

Czytaj także: Chiński myśliwce przechwyciły samolot zwiadowczy USA

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz