W wyniku alarmów bombowych w Moskwie z centrów handlowych ewakuowano około 4 tysięcy ludzi. – podały w środę rano rosyjskie agencje informacyjne.

Według agencji Interfax po anonimowych telefonach o podłożeniu ładunków wybuchowych z 10 moskiewskich centrów handlowych ewakuowano ponad 4 tysiące ludzi. RIA Nowosti poinformowała o 12 ewakuowanych centrach i 3,75 tys. ewakuowanych klientów i pracowników. Z samego centrum handlowego „Gagarińskij” ewakuowano 1,5 tys. ludzi.

Alarmy bombowe dotyczyły również centrów „Gorod”, „Gorbuszkin dwor”, „Wiwa”, „Atrium”, „Zwiezdoczka”, „Cwietnoj”, „Eliektronika na Priesnie”, „Zwiezda”, „Kapitolij”, „Miegapolis” i „Choroszo”. Ewakuowane obiekty są sprawdzane przez ekipy z psami szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych.

Pojawiły się również doniesienia o ewakuacji podróżnych i personelu z Dworca Kijowskiego. „Nieznana osoba zadzwoniła na Dworzec Kijowski i poinformowała o podłożonej tam bombie. Pasażerowie zostali natychmiast ewakuowani, a na miejsce incydentu przyjechały odpowiednie służby” – powiedziano agencji TASS w rosyjskich organach ścigania. Po pewnym czasie Koleje Rosyjskie zdementowały tę informację. Jak podała RIA Nowosti, dworzec funkcjonuje normalnie.

Fala anonimowych fałszywych doniesień o podłożonych bombach przetoczyła się przez Rosję jesienią 2017 roku. Z tysięcy obiektów ewaluowano łącznie około 350 tysięcy osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Moskwa: kilkadziesiąt alarmów bombowych, tysiące osób ewakuowano

Kresy.pl / RIA Nowosti / Interfax / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz