Prezes Prawa i Sprawiedliwości skończył w poniedziałek 70 lat. Z okazji urodzin życzenia przesłał mu premier Litwy Saulius Skvernelis.

O liście z życzeniami, jaki do prezesa partii rządzącej Polską wysłał premier Litwy napisał polski portal na Litwie L24.lt. Skvernelis życzył Jarosławowi Kaczyńskiemu mocnego zdrowia, energii i tego, by Polacy popierali jego idee i prace. „Wysoko cenimy Pana osobisty wkład we wzmacnianie braterskiej współpracy między Litwą a Polską. Z zadowoleniem przyjmuję zintensyfikowane spotkania przywódców obu krajów, rozwój współpracy parlamentarnej i wspólne inicjatywy w polityce zagranicznej oraz bezpieczeństwa” – cytuje L24.lt.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W liście z życzeniami Skvernelis zadeklarował poparcie Litwy dla dążeń polskich władz do zainstalowania w Polsce stałych baz amerykańskiej armii a także do stworzenia połączeń infrastrukturalnych połączeń z Litwą – „Przyczyni się to do bezpieczeństwa całego regionu, w tym Litwy. Połączenia gazowe, zbliżająca się synchronizacja sieci elektroenergetycznych naszego kraju z sieciami europejskimi przez Polskę, linia kolejowa >>Rail Baltic<<„. Litewski premier ocenił, że „te strategiczne projekty zapewnią jeszcze bliższe więzi między naszymi dwoma narodami. Mam nadzieję, że możemy nadal liczyć na wasze bardzo ważne wsparcie dla tych projektów”.

W swoim liście Skvernelis wspomniał także o zmarłym bracie prezesa PiS, Lechu Kaczyńskim, ciesząc się z odsłonięcia kamienia poświęconego zmarłemu prezydentowi w litewskich Możejkach, w którym litewski premier brał udział.

„Zawsze jesteście mile widziani na Litwie, w Wilnie jako bardzo bliski i drogi gość” – zadeklarował Kaczyńskiemu szef litewskiego rządu.

l24.lt/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz