W ciągu 10 dnia na Litwę przybędą ukraińscy żołnierze ranni w czasie wojny z Rosją. Trafią do wojskowego centrum rehabilitacji w Druskiennikach.

Jak podaje ukraiński portal Europejska Prawda, powołując się na LRT, minister obrony Litwy Arvydas Anušauskas powiedział w piątek na briefingu prasowym, że za 10 dni na Litwę trafią ranni ukraińscy żołnierze.

„Strona ukraińska wyśle ​​żołnierzy do centrum rehabilitacji w Druskiennikach za dziesięć dni” – powiedział Anušauskas odmawiając podania liczby żołnierzy z Ukrainy, którzy trafią na Litwę.

Ukraińscy ranni żołnierze trafią do Centrum Rehabilitacji Żołnierzy litewskiej Służby Medyczno-Wojskowej, zlokalizowanego w kurorcie Druskienniki. Będą tam przechodzić leczenie i rehabilitację.

Arvydas Anušauskas deklarował chęć przyjęcia rannych ukraińskich żołnierzy jeszcze 25 maja. Minister obrony Litwy mówił wówczas, że stanie się to za “kilka tygodni”.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. podczas wizyty we Lwowie premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Polska, w razie konieczności, jest gotowa do przyjęcia w swoich szpitalach „co najmniej 10 tysięcy żołnierzy” ukraińskich. Kilka dni wcześniej poinformował, że w polskich szpitalach leczeni są ranni ukraińscy żołnierze “polskiego pochodzenia”.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił kilka dni temu, że dziennie około 500 ukraińskich żołnierzy zostaje rannych. Dawałoby to około 50 tys. rannych od początku rosyjskiej inwazji.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua / ukrinform.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply