Izrael niezadowolony z głosowania Litwy w ONZ ws. Jerozolimy

Litwa poparła rezolucję ONZ potępiającą uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Ambasador Izraela w Wilnie Amir Majmon skrytykował Litwę za poparcie rezolucji ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. – podał portal Baltic Times.

Jerozolima była, jest i będzie moją, naszą wieczną stolicą. To tak rozczarowujące, że Litwa nie poszła śladem tych państw UE, w tym Łotwy, które wstrzymały się od głosu w dzisiejszym haniebnym głosowaniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. – napisał w czwartek ambasador Izraela w serwisie społecznościowym Facebook.

Litwa nie przestraszyła się gróźb Waszyngtonu i zagłosowała podobnie jak większość państw UE, w tym Niemcy, Francja i Wielka Brytania, które opowiedziały się przeciw decyzji o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Rzeczniczka litewskiego MSZ powiedziała agencji BNS, że ministerstwo spraw zagranicznych Litwy nie będzie tłumaczyć, dlaczego Litwa poparła rezolucję ZO ONZ. Natomiast szef doradców ds. zagranicznych prezydent Litwy Nerijus Aleksiejunas stwierdził, że „Litwa stoi na stanowisku, że sprawa Jerozolimy może być rozwiązana jedynie poprzez negocjacje”.

Przypomnijmy, że czwartkową rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym, Polska, wstrzymało się od głosu. 21 krajów było nieobecnych podczas głosowania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador USA przy ONZ grozi głosującym na ZG ONZ przeciwko uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela

Kresy.pl / Baltic Times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz