Izrael niezadowolony z głosowania Litwy w ONZ ws. Jerozolimy

Litwa poparła rezolucję ONZ potępiającą uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Ambasador Izraela w Wilnie Amir Majmon skrytykował Litwę za poparcie rezolucji ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. – podał portal Baltic Times.

Jerozolima była, jest i będzie moją, naszą wieczną stolicą. To tak rozczarowujące, że Litwa nie poszła śladem tych państw UE, w tym Łotwy, które wstrzymały się od głosu w dzisiejszym haniebnym głosowaniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. – napisał w czwartek ambasador Izraela w serwisie społecznościowym Facebook.

Litwa nie przestraszyła się gróźb Waszyngtonu i zagłosowała podobnie jak większość państw UE, w tym Niemcy, Francja i Wielka Brytania, które opowiedziały się przeciw decyzji o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Rzeczniczka litewskiego MSZ powiedziała agencji BNS, że ministerstwo spraw zagranicznych Litwy nie będzie tłumaczyć, dlaczego Litwa poparła rezolucję ZO ONZ. Natomiast szef doradców ds. zagranicznych prezydent Litwy Nerijus Aleksiejunas stwierdził, że „Litwa stoi na stanowisku, że sprawa Jerozolimy może być rozwiązana jedynie poprzez negocjacje”.

Przypomnijmy, że czwartkową rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym, Polska, wstrzymało się od głosu. 21 krajów było nieobecnych podczas głosowania.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador USA przy ONZ grozi głosującym na ZG ONZ przeciwko uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela

Kresy.pl / Baltic Times

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply