Ministerstwo spraw zagranicznych Armenii wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowano o oficjalnym uznał niepodległość Palestyny.

Oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Armenii w sprawie uznania niepodległości Palestyny zostało opublikowane w piątek. Poinformowano, że w sprawa  katastrofy humanitarną w Strefie Gazy i trwająca wojna należą do głównych kwestii międzynarodowego, które wymagają rozwiązania.

Erywań oświadczył, że kategorycznie odrzuca ataki na infrastrukturę cywilną, przemoc wobec ludności cywilnej i branie zakładników podczas konfliktów zbrojnych, przyłączając się do żądań społeczności międzynarodowej dotyczących ich bezwarunkowego uwolnienia.

“Republika Armenii przyłączyła się do uchwał Zgromadzenia Ogólnego ONZ wzywających do natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie. Ponadto Republika Armenii jest rzeczywiście zaangażowana w ustanowienie pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie oraz trwałego pojednania między narodami żydowskimi i palestyńskimi” – fragment oświadczenia ministerstwa spraw zagranicznych Armenii.

Zaznaczono, że Armenia opowiada się za pokojowym i kompleksowym rozwiązaniem kwestii palestyńskiej i popiera rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w postaci uznania podmiotowości obu państw.

Czytaj: Kolejne europejskie państwa chcą uznać niepodległość Palestyny

“Jesteśmy przekonani, że tylko w ten sposób można zapewnić Palestyńczykom i Izraelczykom możliwość realizacji swoich uzasadnionych aspiracji.W oparciu o powyższe i potwierdzając nasze przywiązanie do prawa międzynarodowego oraz zasad równości, suwerenności i pokojowego współistnienia narodów, Republika Armenii uznaje Państwo Palestyna” – fragment oświadczenia ministerstwa spraw zagranicznych Armenii.

Na deklarację Armenii zareagował Izrael. Ambasador Armenii został wezwany do stawienia się w ministerstwie spraw zagranicznych Izraela, gdzie udzielono mu “ostrej nagany”.

Czytaj: Kolejny kraj UE uznał niepodległość Palestyny

mfa.am/gov.il/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply