Azerbejdżan pozbawiony prądu [+VIDEO]

W wyniku awarii w elektrowni w Azerbejdżanie większość kraju została pozbawiona energii elektrycznej – podała we wtorek agencja Unian powołując się na azerskie media.

W wyniku wybuchu w jednej z podstacji elektrowni wodnej w mieście Mingeczaur zabrakło prądu w stolicy kraju – Baku, a także w dużych miastach na zachodzie i w centrum Azerbejdżanu, takich jak Sumgait, Szyrwan, Gandża, Ardasz i Zagataław.

Jak podaje Unian, przyczyny awarii są wyjaśniane, ale według spółki energetycznej „Azeriszig” przyczyną wybuchu były anormalne upały. Wysoka temperatura powietrza spowodowała awarię układu chłodzenia elektrowni. Ministerstwo do spraw nadzwyczajnych Azerbejdżanu podało, że w elektrowni doszło do pożaru, który został ugaszony po 20 minutach.

Jak podaje Radio Swoboda, do awarii doszło w nocy na 3. lipca. Do rana udało się przywrócić zasilanie w Gandży i okolicy, w większej części Baku, Sumgaitu i w centrum kraju. Jednak według PAP dzisiaj wieczorem ponownie nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Z tego powodu nie kursuje metro w Baku.

Elektrownia wodna w Mingeczaur jest największą elektrownią na Zakaukaziu, która dostarcza energię do znacznej części Azerbejdżanu oraz do państw sąsiednich. Według agencji AP dzisiejsza awaria jest największym tego typu incydentem w Azerbejdżanie od uzyskania niepodległości w 1991 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Członek zarządu rosyjskiej spółki energetycznej aresztowana za szpiegostwo

Kresy.pl / Unian / Radio Swoboda / wnp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz