Młoda kobieta przeprowadziła samobójczy zamach terrorystyczny w Groznym. Wysadziła się obok posterunku rosyjskiej policji.

Do zamachu doszło w sobotę około godziny 16 czasu moskiewskiego. „Dziewczyna zbliżyła się do federalnego posterunku policji numer 21 położonego na skraju staropromysłowskiego rejonu Groznego” – zrelacjonował Apti Ałaudinow z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czeczenii – „Stwierdziwszy jej nieadekwatne zachowanie pełniący służbę na posterunku funkcjonariusze WOGOiP [Tymczasowej Grupy Operacyjnej Organów Spraw Wewnętrznych i Oddziałów] MSW FR [Federacji Rosyjskiej] i MSW RCz [Republiki Czeczenii] poprosili o zatrzymanie się i przedstawienie dokumentów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie wypełniając tego żądania, kobieta skierowała się na posterunek, w tym momencie policjanci zauważyli na niej ładunek wybuchowy domowej roboty. W tym momencie był oddany strzał ostrzegawczy, dziewczyna dokonała detonacji” – słowa Ałaudinowa cytowała w sobotę agencja informacyjna Interfax. Jak dodał, nikt poza terrorystką nie zginął, ani nie odniósł obrażeń dzięki temu, że policjanci nie dopuścili jej w pobliże posterunku.

Według agencji RIA Nowosti rosyjski Komitet Śledczy ustalił już personalia terrorystki. Zamachu dokonała 25-letnia Karina Spirydonowa z Adygei czyli jednej z kaukaskich republik Federacji Rosyjskiej. Ostatnio zameldowana była w uralskim obwodzie czelabińskim. Komitet prowadzi śledztwo w sprawie zamachu.

Czytaj także: Polska ma zapłacić 12 tys. euro czeczeńskiej rodzinie za umieszczenie jej w zamkniętym ośrodku

interfax.ru/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz