W Bielanach Wrocławskich doszło do bijatyki między dwoma Ukraińcami. W czasie bójki użyto noża. Jeden z uczestników zginął.

Informację o krwawej bójce między Ukraińcami podała w sobotę „Gazeta Wrocławska”. Do zdarzenia doszło w hostelu w Bielanach Wrocławskich z podwrocławskiej gminie Kobierzyce. W spotkaniu towarzyskim brało udział pięciu obywateli Ukrainy. W wyniku kłótni jaka wywiązała się między Ukraińcami doszło do bójki. Wiadomo, że jeden z nich został ugodzony nożem w nogę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rannego usiłowali ratować przybyli na miejsce policjanci, a następnie ratownicy. Mimo ich akcji ugodzony nożem Ukrainiec zmarł w karetce. Policja podjęła działania operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania czterech obywateli Ukrainy – dwóch bezpośrednio po bójce, dwóch kolejnych kilka godzin później już na terenie województwa śląskiego. Dwum z nich postawiono zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska Polska przyjęła bardzo liberalną politykę imigracyjną. Obywatele Ukrainy mogą przebywać i pracować w Polsce nie tylko na podstawie pozwolenia na pracę, ale także na podstawie oświadczenia pracodawcy o zatrudnieniu cudzoziemca, który jest jednorazowym dokumentem składanym przez przedsiębiorcę w urzędzie pracy. Zgodnie z oficjalnymi danymi w ciągu ostatnich pięciu lat doszło do lawinowego wzrostu liczby imigrantów ukraińskich przebywających w Polsce. W 2014 r. do Polski, na podstawie ułatwionego trybu sześciomiesięcznego zatrudnienia przyjechało do Polski 373 tys. obywateli Ukrainy. W 2015 roku było ich już 763 tys., w roku 2016 – 1,3 miliona, a w roku 2017 ponad 1,7 mln. Spowodowało to także, że Ukraińcy stali się liderami wśród cudzoziemców popełniających przestępstwa w Polsce, dokonując także ciężkich przestępstw jak ataki z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Czy skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

gazetawroclawska.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz