W Bielanach Wrocławskich doszło do bijatyki między dwoma Ukraińcami. W czasie bójki użyto noża. Jeden z uczestników zginął.

Informację o krwawej bójce między Ukraińcami podała w sobotę „Gazeta Wrocławska”. Do zdarzenia doszło w hostelu w Bielanach Wrocławskich z podwrocławskiej gminie Kobierzyce. W spotkaniu towarzyskim brało udział pięciu obywateli Ukrainy. W wyniku kłótni jaka wywiązała się między Ukraińcami doszło do bójki. Wiadomo, że jeden z nich został ugodzony nożem w nogę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rannego usiłowali ratować przybyli na miejsce policjanci, a następnie ratownicy. Mimo ich akcji ugodzony nożem Ukrainiec zmarł w karetce. Policja podjęła działania operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania czterech obywateli Ukrainy – dwóch bezpośrednio po bójce, dwóch kolejnych kilka godzin później już na terenie województwa śląskiego. Dwum z nich postawiono zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska Polska przyjęła bardzo liberalną politykę imigracyjną. Obywatele Ukrainy mogą przebywać i pracować w Polsce nie tylko na podstawie pozwolenia na pracę, ale także na podstawie oświadczenia pracodawcy o zatrudnieniu cudzoziemca, który jest jednorazowym dokumentem składanym przez przedsiębiorcę w urzędzie pracy. Zgodnie z oficjalnymi danymi w ciągu ostatnich pięciu lat doszło do lawinowego wzrostu liczby imigrantów ukraińskich przebywających w Polsce. W 2014 r. do Polski, na podstawie ułatwionego trybu sześciomiesięcznego zatrudnienia przyjechało do Polski 373 tys. obywateli Ukrainy. W 2015 roku było ich już 763 tys., w roku 2016 – 1,3 miliona, a w roku 2017 ponad 1,7 mln. Spowodowało to także, że Ukraińcy stali się liderami wśród cudzoziemców popełniających przestępstwa w Polsce, dokonując także ciężkich przestępstw jak ataki z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Czy skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

gazetawroclawska.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz